d45d versus d57d

Autor: Lukáš Březina
Datum: 25.04.2017 09:22
uživatel: 122469

Dobrý den,

máme nyní tarif d45d, soused co žádá o přípojku by měl mít tarif d57d, oba máme elektrokotel. Koukal jsem, že sazby za d57d jsou poměrně o dost nižší než u d45d.

Nevíte jestli přechod na d57d bude z již neexistujících d45d automatický nebo je možné o to požádat?

Vyplatí se to? Řešil jste to někdo?

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček25.04.2017 14:53
Lukáš Březina25.04.2017 13:29
Laďa Jaskva25.04.2017 12:31

Datum: 25.04.2017 14:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, co myslíte tím poměrně o dost nižší ? Jsou tam pouze nějaké drobné rozdíly v ceně za jistič a za kWh, ale počítal jste, kolik vám to udělá za rok vše dohromady, podle mne se bude jednat o rozdíl v řádu pár stovek, ale nevím, jaké máte TZ a kolik toho tím elektrokotlem protopíte. Klidně se vám může i stát, že v konečném součtu s tarifem D57d zaplatíte více jak s D45d. Jinak co se týká případného přechodu z D45d na D57d, není nic jednoduššího, než se zeptat vašeho distributora EE. Lhal bych, kdybych řekl, že vím, že tento přechod možný je, podle mne možná ano. Jedno je však jisté, že opačně to nepůjde. Takže si nejdříve pro jistotu ověřte, s jakým z těch tarifů byste platil více, rozdíly však budou podle mne malé.

Autor: Lukáš Březina
Datum: 25.04.2017 13:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122469
reakce na ...
Dle citace níže, to vše splňuji, šlo mi o to, zda někdo již toto řešil

V odběrném místě musí být řádně nainstalovány a používány hybridní nebo přímotopné
elektrické spotřebiče pro vytápění objektu nebo systém vytápění s tepelným čerpadlem.
7. Součtový instalovaný příkon přímotopných nebo hybridních elektrických spotřebičů
nebo systému vytápění s tepelným čerpadlem, včetně instalovaného příkonu akumulačního
spotřebiče pro ohřev teplé užitkové vody, je-li takový spotřebič instalován, musí
činit nejméně 40% příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe před elektroměrem
v odběrném místě. Distributor přidělí odběrateli tuto sazbu i tehdy, jestliže je součtový
příkon přímotopných nebo hybridních elektrických spotřebičů nebo systému vytápění
s tepelným čerpadlem nižší než 40% příkonu odpovídajícího hodnotě hlavního jističe
před elektroměrem, pokud odběratel prokáže, že výkon těchto elektrických spotřebičů
odpovídá tepelným ztrátám vytápěného objektu.

Autor: Laďa Jaskva
Datum: 25.04.2017 12:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Nejde o to o co žádáte, ale o to, na co splňujete závazné podmínky Vašeho dodavatele. Soused asi bude mít TČ.
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?