přečerpávání vody z kuchyně, žádný spád

Autor: Lukáš Březina
Datum: 25.04.2017 09:53
uživatel: 122469

Ahoj všem, rekonstruujeme, a stavíme kuchyň v místě, kde není možné mít žádný spád, ale žádný. Do prvního svodu kanalizace to je cca 15m (koupelna).

Uvažuji tedy o přečerpávací nádrži od Grundfosu, http://www.bola.cz/precerpavaci-stanice-grundfos-sololift2-c-3.html

výstup je DN32. Z čeho mám udělat odpadní potrubí? Předpokládám, že to bude tlakový výstup, pokud se jedná o přečerpávání, tak tam logicky být musí. Mám to udělat z PPR?

Je to trochu dilema, protože pokud vím, tak se odpady z PPR nedělají :)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lukáš Březina05.01.2018 15:31
Jiří Novák05.01.2018 15:29
Miloš Kopecky27.12.2017 15:49
David Kutálek27.12.2017 14:35
Lukáš Březina09.05.2017 09:36
Veronika Svobodová08.05.2017 13:07
Veronika Svobodová08.05.2017 13:05

Datum: 27.12.2017 15:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113741
reakce na ...
Grundfos přečerpávací čerpadlo jsem k velké spokojenosti montoval do baru k přečerpávání od dřezů a myčky, potrubí PPR 32, a běželo mnoho let bez problémů, až letos se sice porouchalo, ale mělo toho hodně za sebou. Druhé jsem dával do RD, a neslyšel jsem výtku. Můžu jen doporučit.

Autor: David Kutálek
Datum: 27.12.2017 14:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126825
reakce na ...
Dobrý den,
rád bych se zeptal na zkušenosti s provozem tohoto čerpadla. Nejspíš budu muset přečerpávat odpad z kuchyně (dřez, myčka, pračka). Většina lidí mě od toho řešení odrazuje. Na druhou stranu neznám nikoho kdo s tím má reálnou zkušenost, ať už pozitivní nebo negativní.
Děkuji předem za jakékoli info.

Autor: Veronika Svobodová
Datum: 08.05.2017 13:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124946
reakce na ...
Hezké odpoledne, v budoucnu budeme asi řešit něco podobného, tak se s dovolením háčkuji na Váš příspěvek... mohla bych se zeptat, zdali se jedná o dům nebo o panelový byt? Už máte s čerpadly nějakou zkušenost, nebojíte se jejich případné poruchovosti? Jinak já jsem se dívala i na Saniacess pump od Sanibroy, toto čerpadlo (spolu se Sanivite Silence a Sanispeed Silence) by mělo být tišší - do 45 dB, což by se nám do paneláku hodilo víc než to od Grundfosu (okolo 65 dB). Ale na tom Grundfosu se mi líbí (možná jen domnělá) větší kvalita, také lehčí přístup k motoru při případné opravě (tomu se vyrovná snad jen Saniaccess) a možnost napojit na akumulátorovou vrtačku, když nejde elektrika nebo čerpadlo nečerpá... Budu moc ráda za jakýkoliv Váš postřed a ještě jednou se omlouvám, že Vám takto vstupuji do příspěvku.

Autor: Veronika Svobodová
Datum: 08.05.2017 13:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124946
reakce na ...
... a ještě jsem si všimla... to, co posíláte v odkazu.... píší, že má vstup na WC a zároveň trochu níže, že není možné odčerpávat vodu obsahující fekálie... na stránkách mají asi špatný popis, viz http://cz.grundfos.com/Produkty/find-product/precerpavaci_stanice_sololift2.html

Datum: 09.05.2017 09:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

beru ten grundfos. Koupil jsem ho přímo od výrobce, za dobrou cenu, asi 200€. takže tak. Umí to výtlak přes 7m, takže odpad potáhneme přes půdu. jako potrubí asi použiju PPR DN 32

Autor: Jiří Novák
Datum: 05.01.2018 15:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110209
reakce na ...
Dobrý den,
jaké máte zkušenosti po půl roce používání?

Děkuji

Datum: 05.01.2018 15:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
naprosto bez problémů... používáme asi 2 měsíce. natáhl jsem k tomu DN30 PPR, ale stačila by 20ka. jde to v zemi, ruzna zahyby, zatacky, cca 20m a pak přes manžetu do HT trubky.. neni problem.

aby to seplo, tak se musi vypustit tak 1-2l vody a vodu to ma odcerpanou asi za 2 vteriny, takze to je jenom takove... "vrrrrm" a hotovo.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění