Izolace stropu nebo střechy

Rubriky:

Reklama
RB Richard Balvin @richard.balvin před 7 roky02.05.2017 20:44:00
Izolace stropu nebo střechy

Ahoj.
Mám starší dům a rád bych se postupně pustil do zateplování.
Momentálně měním okna.
Plánuji zateplení fasády.

Momentálně mě zajímá.
Chtěl bych zateplit střechu 30cm vaty (střecha plné bednění + eternit který se bude časem měnit za plech).¨

Ale dále přemýšlím zda zateplit i strop mezi pokojem a půdou.
Skladba stropu - omítka,rákos,prkno,zásyp a prkna.
Napadlo mě zásyp pod prkny vyndat a nahradit ho vatou 15cm a zaklopit opět prkny.Nechci dělat SDK stropy - myslím větší pracnost a zbytečná váha na dřevěný strop navíc to dělat za provozu + 2 děti ... no nevím.Stropy mám vysoký zhruba 280cm.

Zajímá mě tedy zda má zateplení stropu význam když bude zateplená střecha?
Na půdě bude druhá koupelna a 2 pokoje pro hosty takže se bude využívat minimálně a v zimě se bude udržovat minimální teplota radiátory.
Z toho důvodu přemýšlím i nad tím stropem.

SDK stop by byl asi lepší varianta vzhledem i k parotěsné folii a umístění bodovek-světla. Ale také nákladnější ) jsem schopný zhotovit sám) než když vyndám prkna které bych následovně vrátil.Také se bojím velkého zatížení dřevěného stropu protože bych ho musel kotvit do prken které jsou přibité na nosných trámech.Plocha pokojů 3.5x5.5m .
Už tak bude zatížený strop - podlaha na půdě kde budou SDK příčky.

Děkuji za rady

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.