Topí jen část okruhu

Rubriky:

Reklama
Roman Černý @roman.cerny před 7 roky04.05.2017 15:09:00
Topí jen část okruhu

Dobrý den,
mám teplovodní podlahové topení v celém domě. Vytápím to buď kondenzačním plynovým kotlem nebo krb s výměníkem a akumulační nádobou 1000l. Včera jsem při 15° v domě zkusil zatopit plynovým kotlem. Za 5 hodin topení kde jsem nastavil 37° (které opravdu do podlahy šli) se zvedla teplota na 17° a skoro ve všech místnostech byla podlaha teplá jen metr od stěny a posupně dál byla chladnější a na konci studená. Jak kdyby se dál teplá voda nedostala. Přitom když jsem to honil čerpadlem z krbu, tak je to to samé. Známí mi řekl, že tam mám vzduch a že když jsem to napouštěl z řádu, že je tam slabý tlak a všechen vzduch nevyžene. Že se to má dělat čerpadlem. A nejlépe tam napustit dešťovku.
Průtoky mám od stupnice od 0 do 5 na 1. Když topím krbem tak jsou na 1,5. Víc to neutáhne a prej to stačí.

Může to být slabým čerpadlem nebo tím vzduchem??

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.