Diskuse ke článku: Zjednodušený bilanční výpočet ročních přínosů fotovoltaických instalací

Autor článku: doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Ústav techniky prostředí, Fakulta strojní, ČVUT
Plné znění článku: Zjednodušený bilanční výpočet ročních přínosů fotovoltaických instalací
Anotace článku: Výpočet produkce elektrické energie fotovoltaickými systémy lze provést více či méně zjednodušeným způsobem. Měsíční bilanční metoda umožňuje do výpočtu měsíční produkce zahrnout vliv teploty a slunečního ozáření s využitím parametrů uváděných v technické specifikaci fotovoltaických modulů. Jednotlivé technologie FV modulů jsou bilančním výpočtem porovnány.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
verifikaceKostěj Nesmrtelný07.03.2016 19:14
verifikaceRoman Šubrt07.03.2016 14:49

Autor: Kostěj Nesmrtelný
Datum: 07.03.2016 19:14 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 116058
reakce na ...
U mne to v reálu vychází. 10m polykrystalu s nominálem 1.4kW (ale měnič 1.2kW). Rok 2014: 1355kWh, 2015: 1443kWh (údaj z měniče).

Předmět: verifikace
Autor: Roman Šubrt
Datum: 07.03.2016 14:49 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 102634
reakce na ...
Zdravím. Dělal jsem si orientační propočet vlastní střešní FVE. Pokud do vzorce (1) dosadím vlastní data vyrobené elektřiny, špičkový výkon, data globálního záření z TNI 73 0331 a tato data přepočtu na reálný rok podle globálního záření v konkrétním roce v Hradci Králové, tak mi vychází hodnoty činitele výkonnosti systému pro roky 2011 perf = 0,85; 2012 perf = 0,85; 2013 perf = 0,92; 2014 perf = 0,88. Z tohoto důvodu by mě zajímalo, zda navržené výpočty a činitele byly verifikovány dle skutečnosti, či zda se jedná o návrhové výpočty na straně bezpečnosti.
Roman Šubrt

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czBrno vybuduje dva domovy pro seniory s pečovatelskou službou s 90 bytyJak se vyznat v průkazu energetické náročnosti budovyPojištění zahradního domkuM2C získal licenci a certifikaci na letecké činnosti bezpilotních dronů