srovnání cen aukce dTest 2016 - aukce dTest 2017

Autor: Jan Baroš
Datum: 22.05.2017 16:20
uživatel: 119040

Po ověření v ceníku a u společnosti Europe Easy Energy, platné pro každého z první i druhé vlny aukce dTestu:
Cena za energie se srovnává, zůstává jediný ceník, ten z druhé vlny (dražší).
Pro mne, který jsem vstoupil do aukce dTestu 2016, pokud zůstanu a automaticky budu zařazen pod ceník SMART 2 = aukce dTest 2017:
za stejný odběr elektřina zdraží o 8 %,
za stejný odběr zemní plyn zdraží o 21 %, slovy DVACET JEDNA !!!
Čeká to všechny z první vlny, samozřejmě po uplynutí 12 měsíců od začátku platnosti jednotlivých smluv. Nemá smysl volat na zákaznickou linku, vyzkoušeno.
Nebudu se zde rozepisovat, co si myslím o takovém zdražení během jediného roku a nebudu platit za stejné množství o 6000 Kč víc. Zůstávat ale u těchto cen by mohl jen neznalec, jelikož z kalkulátoru si vyberu levnějšího dodavatele. Aukce dTestu pozbyla po roce na atraktivitě a zapadla do nekonkurenceschopné nabídky.
Takže pozor na nečinnost, hrubě se prodraží.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Schindler25.05.2017 20:29
Petr Lemm25.05.2017 15:27
Jan Baroš25.05.2017 09:45
Richard Sedláček22.05.2017 22:29

Datum: 25.05.2017 15:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125333
reakce na ...
Dobrý den,
měl bych dotaz. Řešil jsem převod plynu po přepsání domu z otce na mne. Protože ČEZ, kde otec byl nenabídl žádnou smlouvu na dobu neurčitou, podepsal jse smlouvu s INNOGY drahou STANDATRT, ale na dobu neurčitou.
Zůčastnil jsem se aukce na druhou vlnu v D-Testu. Vrátil jsem se včera ze zahraničí a možná pozdě jsem začal řešit přechod k EASY ENERGY po skouknutí kalkulátoru. Podepsanou smlouvu jsem odeslal včera poštou. Až dnes jsem zjistil, že ceny v kalkulátoru jsou pouze do 14.8.17.

Předpokládám, že ještě mohu smlouvu, kterou jsem včera odeslal zrušit výpovědí § 1829 zákona č. 89/2012 Sb.
A hledat opět nějakého lepšího dodavatele.

Díky za odpověď

Autor: Jan Schindler
Datum: 25.05.2017 20:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,
Vy budete mít ceny podle druhého ceníku, který je v kalkulátoru s označením začátku dodávek od 15.8..
V normálním vztahu s dodavatelem energie byste mohl odstoupit podle občanského zákoníku nebo podle energetického zákona. V případě zprostředkovatele u smlouvy uzavřené na dálku podle občanského zákoníku do 14 dnů od podepsání smlouvy.

Prosím Vás, výsledky druhé aukce jsou obrazem cen v okamžiku aukce. I nabídky ostatních dodavatlů se změní a nemusí být vždy tak výhodné, jako nyní. U cen získaných tímto způsobem je výhoda, že spotřebitel má celkem vždy výhodnější energie, i když ne ty nejvýhodnější.

Autor: Jan Baroš
Datum: 25.05.2017 09:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119040
reakce na ...
Nerozumím zveřejnění srovnání z první vlny dTestu před koncem života cen v kalkulátoru....
Po 14-ti měsících od vyhlášení výsledků...
Pro druhou aukci 2017 to má smysl, jako odstrašující příklad.

Autor: Richard Sedláček
Datum: 22.05.2017 22:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121279
reakce na ...
Souhlasím, již po zveřejnění výsledku letošní aukce dTestu včetně cen pro "druhou vlnu 2017" se něco podobného dalo očekávat. Jsem v obdobné situaci, nezbývá než přejít k jinému dodavateli.
Zdražení plynu je skutečně velmi výrazné - ze 465/MWh+55/měsíčně na 675/MWh+40/měsíčně. Příklad "vstřícné" obchodní politiky dodavatele, která i přes solidní obchodní podmínky začíná bohužel připomínat metody matky- macechy BE.
Nový ceník (stále s názvem SMART 2) je platný od 15.8.2017, výpověď pro nesouhlas se zvýšením ceny komodity je třeba doručit EEE nejpozději 10 dnů před účinností nového ceníku, tedy cca do konce července, ideálně však ihned a stanovit si datum ukončení smlouvy co nejzazší.
Sami z EEE o možnosti odstoupit samozřejmě své zákazníky neinformují, pouze sdělují polovinu - to, že plyn bude dražší. U elektřiny je ta jako přes kopírák, jen se nemohli tak doširoka cenově rozmáchnout.
Výhodou první aukce dTestu byl odběr plynu i elektřiny od jednoho dodavatele za velmi výhodnou (téměř bezkonkurenční) cenu na trhu. I za to dík, i když jen na jeden rok...
Jen by mne zajímalo, kolik dalších nových zákazníků v letošní aukci dTestu firma EEE na ty ceny získala... Když je v současné době dle kalkulačky TZB víc než 60 levnějších dodavatelů (plyn). No, snad se dTest i letos pochlubí, přestože to napodruhé tak nějak nevyšlo:-((

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?