Horak error Buderus G 124 X

Rubriky:

Reklama
PB Pavel Bozek @pavel.bozek před 7 roky29.05.2017 06:19:00
Horak error Buderus G 124 X

kotel v provozu od 2002.Do 2012 jsem o nem nevedel krom pravidelnyh prohlidek.tak ze po 10 letech porucha jelikoz mam kom.klapku tak bylo slyset ze se otevrela a v zapeti zavrela .Kdyz jsem provedl reset tak znovu i chvile jiskreni a zase konec.Servis urcil vadna automatika (s praci 2500kc)puvodni automatika Satronic TFI 812.2 mod 10 fungovala 10 let.Byla dodana nova Honeywell DKG 972 mod 21 s velkou chvalou ze tam uz neni zadne mechanicke zapinani ale mikroprocesory proste super vydrzi na veky.Kotel v poradku celych 5 let POUZE
Tento vikend znovu porucha Horak Error s tim rozdilem ze nedoslo ani k otevreni kom.klapky.Dostal jsem napad stara automatika lezela na okne tak si rikam prehodim ji je sice vadna ale aspon budu vedet ze komin.klapka je v poradka ze neni vada v ni.No a svete div se kotel od patku normalne nahriva vodu.Je to sice divne pred 5 roky stavkovala a nyni odpocata funguje.Samosebou nemuzu na to spolehat .
Ale podle toho jak zkouska dopadla tak si myslim ze zbytek kotle musi byt v poradku a nic jineho mi nezbyva nezkoupit novou.Akorat nevim se rozhodnout kterou.Ten starsi typ automatiky(mechanicky)je o 600kc drahsi.Ten novejsi s mikroprocesory je vychvalovan jak je vylepsen.http://www.honeywell.cz/combush/Katalogy…
Jiz jsem nejake dotazy na servis poslal,z jednoho odpovedeli ze by se take mohlo jednat o poruchu ionizacni elektrody.Z meho laickeho pohledu ale to je blbost kdyby byla porucha v te oblasti tak prece nepomuze vymena automatiky a muselo by dojit aspon k zapaleni horacku ktery by nasledne ohrival ionizacni elektrodu a jelikoz by byla vadna tak by naslendne automatika uzavrela privod plyny a ohlasila Error.Muj nazor

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

20 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.