Nezvyklé občasné větší hlasité rány a otřesy kotle při zapalování (spouštění kohoutku teplé vody v kuchyni nebo koupelně)

Rubriky:

Reklama
MK Monika Kollerová @monika.kollerova před 7 roky30.05.2017 12:40:00
Nezvyklé občasné větší hlasité rány a otřesy kotle při zapalování (spouštění kohoutku teplé vody v kuchyni nebo koupelně)

Dobrý den,
mám spíš jen takový dotaz a budu moc ráda, když mi ho někdo z odborníků bude schopný zodpovědět. Je mi 25 let a žiji již 6. rokem v Praze, opravdu nejsem moc technický typ, tak bych byla moc vděčná někomu znalému za odpověď. Bydlela jsem tu ve dvou bytech, kde byl plynový kotel/ohřávač vody. Ten první byl na Vinohradech a byl tam ještě takový ten snad nejstarší typ plyn.ohřívače, který byl instalovaný těsně nad vanou, ani ne pul metru (podle mě to bylo dost nebezpečné, nevím?), byl to takový ten starý typ, kde byl ještě vidět plamínek, pokaždé když se spustila voda. Poté jsem bydlela v dalším činžovním domě, kde byl také starší kotel, ale ne tolik jako ten předchozí, nebylo dovnitř vidět, ale byl hodně hlučný, hlavně při spouštění plotýnky na sporáku, ale i kohoutku vody. Nicméně nikdy jsem z plynových kotlů něměla žádný strach, spostu lidí má obavy z otravy a tak podobně, žádné takové paranoi jsem nikdy neměla, když si samozřejmě uvědomuji vážnost tohoto prblému. Jenže teď jde o něco jiného, momentálně bydlím na Smíchově v jednom činžovním domě, kde máme se spolubydlící plynový kotel nainstalovaný v malé koupelně nad pračkou připevěný na zeď, který mě strašně trápí, byla u nás dokonce před měsícem revize (zřejmě proběhla v pořádku, byl s panem revizorem majitel bytu a řešili vše spolu, tak nic nevím:-( ) každopádně abych se dostala k věci, tak - jsem tu 4 měsíce a první měsíc jsem měla opravdu radost z toho, že máme konečně kotel který je nový (přesně před rokem instalovaný - myslím, že tu je od minulého července řikali majitelé), je to kotel značky Protherm a model zřejmě Panther Condens 18/25 KKV -A (H-CZ), snad jsem to přepsala správně...
bohužel už víc jak dva měsíce mám z kotle strašný strach a to konkrétně z výbuchu (jak hodně je pravděpodobný výbuch plynového kotle ve starém činžovním domě, čím se může vybuch způsobit, krom toho když plyn uchází a dojde k jiskře, je možné, že by vybouchlo i samotné zařízení?) ten strach u mě došel až ke stavu, že se bojím chodit sprchovat (samozřejmě chodím každý den, ale víte, co to pro mě je za strašný zážitek vždy, ano asi to přeháním já vím, ale oravdu si bohužel nemohu pomoc.., jsem celou tu dobu při sprchování vždy jak na trní..pořád jsem nervozní a kdyby to bylo možný a netekla nám až tak ledová voda, tak se snad raději budu sprchovat ve studené) a mám tento divný pocit ikdyž jsem v koupelně a spustím si jen v umyvadle horkou vodu. Prostě pokaždé, když se spustí a zapálí ten plamen, co je vždy slyšet to ve mě hrkne. Děje se to, že už víc jak měsíc mě to prosně příjde strašně hlasité (nevím možná si to jen namlouvám a bylo to tak hlučné i zezačátku), ale co si rozhodně nenamlouvám je fakt, že posl měsíc to občas při spustění vody v koupelně opravdu kopne a dá větší ránu než obvykle (u toho spuštění teplé vody, kdy je vždy slyšet jak se kotel sepne), věděla jsem, že má příjít v tu dobu, kdy mě to začalo trápit revize a když přišla bylo mi hloupé mluvit o mých "schýzách" nechtěla jsem vypadat jako nějaká histerka.. nicméně nic jsem se nedozvěděla, ptž technik o tom mluvil jen s majitelem bytu (já jsem v pronájmu) jen vím, že mu říkal, že není moc dobrý, že je tam u toho kousek zásuvka (tam máme zapojenou pračku) z toho co jsem si vyčetla na internetu, tak jsem si nějak domyslela, že to říkal pro to a upozorňoval na to, že není dobré když je v blízkosti plynu elektrika, že to může dát jiskru a bouchnout) každopádně o co jde hlavně je to, že se mi stalo minulý týden, že jsem byla v kuchyni a chtěla umýt nadobí a když jsem spustila kohoutek v kuchyni s teplou vodou ozvala se opravdu strašná rána až jsem nadskočila (byla to opravdu rána jak z děla a bylo to z toho kotle který máme v koupelně) okamžitě jsem to tedy raději zavolala paní majitelce a ta sem poslala člověka ze servisu, kde kotel kupovali a firma jim ho zřejmě i instalovala a trvdila, že kotel je ještě v záruce, že se to musí okamžitě řešit jestli s ním něco je... (majitelé moc bezpečnost neřeží, jde jim lavně o to aby to nestálo moc peněz..) každopádně servisák se na to přišel podívat a nezjistil žádnou závadu... ale já mu to samozřejmě celé popsala jen tak okrajově, že to občas dá větší ránu a jednou to dalo fat obrovskou, že jsem si skoro myslela, že je to výbuch... nic mi na to neřekl... jen to dál zkoumal a na nic nepřišel (každopádně byl dost mladý a neměla jsem z něho moc pocit, že by si byl jistý, jen nechápal, co by s tím kotlem mohlo být, řešil jen to, že je možné, že to bude komínem), mohli byste mi prosím jen pro můj pocit, říci, jestli si myslíte, že by s takto novým kotlem mohl být nějaký problém i přesto, že na dispeyi nesignalizuje žádnou závadu, ale občas dává při spuštění teplé vody velkou ránu? Je to taková jakoby zadusená ráda, zní to jako by setam něco zadusilo... DOKONCE JEDNOU KDYŽ JSEM SI MYLA V UMYVADLE RUCE DALO UDĚLALO TO PŘI SPUSTĚNÍ TAKOVÝ ZVUK, ŽE TO BYLI TAKOVÉ JAKOBY TŘI DUSÍCÍ RÁNY PO SOBĚ - DOHROMADY..., myslite ze se to stava? ze je to normalni? ještě jedna důležitá věc na kterou jsem zapomněla je, že vždy když to dá tu větší ránu při spustění vody, tak se celý otřese, celý ten plech nebo plast kterým je pokrtý se otřásne..a jak říkám dělá to jen občas... třeba 2x z 10ti spuštění..možná méně.. já třeba dělám často to, že když si myju obličej večer, často to spoustím a vypínám (např. sustím horkou vodu na 5-10 sekund a vypnu na pár sekund a takhle třeba 10x, když si myju obličej..mám problémi s pletí, takže si musím dávat různé přípravky proto to dělám.. není to nebezpečné, když to takto několikrát spustíma a vypnu..?) a není něco špatně když se takto ten kotel otřese celý při té ráně občasné? Ne, že by se pohnul celý, ale třeba část, je to viditelné a vždy ze strany jedné a kousek zepředu, celý ten plast/plech bílý se jakoby zvlní nebo prostě se pohne a dá to větší ránu, stejnou jako při spustění jindy, ale hlasitější... jinak ještě bych možná mohla říci, že je to kotel na ohřev vody v kuchyni a koupelně a potom také na ohřev topení v celém bytě.. to zase občas jakoby pískla, když se topilo hodně.. ale jen tak jemně, ale to jsem to také vždy radši vypla, i když byla zima.. prosím máme opravdu divné majitele a nechtělo by se mi to řešit skrz ně..opravdu bych rýda nějakou další revizi odborníka, ale nevím jak by se to dalo udělat, majitelka je strašně nepříjemná a cokoliv se dějě hrozně řeší a nerada bych prostě aby sem někdo další chodil.. nemohli bytse mi prosím poradit takto na dálku? jde mi jen o to, jestli si myslite ze je to v poradku, a ze se to u kotlu deje nebo to neni normalni... a jaka je pravdepodobnost vybuchu a jak se to muze způsobit... muhu vam kotel klidne i vyfotit aby jste vdeli presne jak je zabudovany a v jake mistnosti a jak celkove to vypada... jestli by vam to pomohlo... prosim o odpoved. Budu vam neskutecne vdecna a verte osud vam to oplati... moc moc prosiiiim o jakoukoliv reakci, mnohorkát Děkuji, ani nevíte jak mi tim pomuzete..staci mi odpoved.. ja uz to tady opravdu nezvladam a chci zit v klidu a ne ve stalych obavach... jeste jedna posledni vec, nevadi, kdyz se treba kotel tyden nespusti a pak se prijede a pusti se, kdyz jsme treba pryc.. nemuze byt pretlakovany nebo tak neco..? mel by se radeji vypinat, kdyz se pojede pryc na vic jak 2-3 dny (nebo od kolika dni nepritomnosti, by se mel radeji vypnout)?
Nebo co byste mi poradili prosim.
Jsem už opravdu zoufalá. :'-( 🤕😿😿
FOTOGRAFIE ZAŘÍZENÍ MOHU DODATEČNĚ POSLAT NA VÁŠ KONKRÉTNÍ EMAIL
Mnoho mnoho mnohokrat Dekuji! :-)))
Monika Kollerová

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.