Umístění klimatizace v bytě

Autor: Pavel Jilek
Datum: 05.06.2017 14:46
uživatel: 125399

Fotogalerie:

Dobrý den,

potřeboval bych poradit od zkušenějších ohledně umístění klimatizace. Máme podkrovní byt cca. 60m2 a chtěl bych namontovat klimatizaci. Dle obrázku jde vidět rozložení místností. Pracuji z domova v obývacím pokoji, který je směřovaný na jih, tzn. je v něm největší teplo. Chtěl jsem mít klimatizaci přímo v této místnosti, ale známý mě odrazuje, abych si ji v žádném případě nedával tam, kde budu sedět, ale ať si ji dám do ložnice, kterou vychladím a po otevření dveří dostanu do celého bytu příjemný vzduch, který už nebude tak "agresivní" jak kdyby na mě foukala klima v obývacím pokoji.

Další říkají, ať si ji dám do toho obývacího pokoje. Otázkou je co je tedy rozumnější. Ještě tu je další možnost a to dát klimatizaci do prostředního pokoje kde je chodba s kuchyní tak, že by klima foukala přes tento pokoj do obývacího pokoje.

Teplotní rozdíl mezi obývacím pokojem a ložnicí jsou i 3°C, protože na ložnici nesvítí, zatímco do obývacího pokoje pere slunko od rána do večera.

Předem děkuji za rady zkušenějších :)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Drábek07.06.2017 09:56
Pavel Jilek06.06.2017 09:57
Ladislav Kyllar05.06.2017 17:50

Datum: 05.06.2017 17:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100754
reakce na ...
Pokud chcete chladit především obývák dejte klímu tam,nemusí foukat přímo na vás,dá se to nastavit různě.Pokud celý byt,tak asi do prostřední místnosti a přes dveře chladit ostatní místnosti kde bude ale tepleji.Máme ji také v obýváku,který sousedí s ložnicí a s kuchyní,dveře jsou otevřené a v ložnici je příjemně i v noci při vysokých teplotách.

Autor: Pavel Jilek
Datum: 06.06.2017 09:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125399
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za radu. Dám ji do obývacího pokoje.

Autor: Jan Drábek
Datum: 07.06.2017 09:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 114501
reakce na ...
Také bych se nebál umístění v obyváku. Také to tak mám a vnitřní jednotka je dokonce namířena naproti dveřím z obyváku do chodby a takto vytápím a chladím zbytek bytu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele