odvětrání wc mísou v přízemí

Autor: Pavlína Jochcová
Datum: 26.06.2017 18:31
uživatel: 113577

Fotogalerie:

Dobrý den, řešíme teď akutně problém odvětrání wc bez okna v přízemí novostavby. Wc není možné větrat nad střechu, ale jedině horizontálně na fasádu (viz nákres). Můžete nám prosím poradit, jak technicky toto vyřešit a zda to vůbec může fungovat? Chtěli bychom řešit odvětrání přímo od wc mísy, pomocí systému od Geberitu (nikoliv však jen přes uhlíkový filtr, ale přímo přes ventilátor). Mohu poprosit o návod, jak to co nejlépe provést? Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
bob svaton27.06.2017 08:53
Václav Fígl26.06.2017 22:46
Pavlína Jochcová26.06.2017 21:47
Pavlína Jochcová26.06.2017 21:47
Václav Fígl26.06.2017 20:34

Datum: 26.06.2017 20:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122323
reakce na ...
Doporučuji vyvést potrubí na fasádu. Já jsem to řešil tak, že jsem koupil spešl ventilátor zn. MEICO, vysadil odbočku jako je na originále Geberit, a propojil na sání ventilátoru HT trubkou DN 80. Z ventilátoru ven na fasádu výtlak opět HT trubka DN 80. Krásně to funguje, naprostý luxus. Je to tady na foru popsáno i s fotkama, třeba pohledat.

Datum: 26.06.2017 21:47 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý večer, děkuji za reakci. Nevybavíte si náhodou, pod čím hledat? Mě to našlo jen tento a nevím, jestli je to přesně ten samý případ:
http://forum.tzb-info.cz/132967-geberit-s-odsavanim
Děkuji.

Autor: Václav Fígl
Datum: 26.06.2017 22:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122323
reakce na ...
Jo, je to přesně ono a dělal jsem to dle návodu pana Bečváře. Tato vychytávka je hodně dobrá, ventilátor je tichoučký a efekt 100% :-)

Autor: bob svaton
Datum: 27.06.2017 08:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
toto je vlastne princip originalu. ma to ale jedno ale a tim je tesneni teto trubky. trubka je z materialu ktery je velice spatne slepitelny. spojka s krouzky neexistuje a zalepeni flastrem neni zrovna idealni na zazdeni. ja bych se pokusil sehnat original nebo odsaval primo z nadrzky kam je vyveden prepad coz je patrne zde wcklima.cz

Datum: 26.06.2017 21:47 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý večer, děkuji za reakci. Nevybavíte si náhodou, pod čím hledat? Mě to našlo jen tento a nevím, jestli je to přesně ten samý případ:
http://forum.tzb-info.cz/132967-geberit-s-odsavanim
Děkuji.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele