Midoneways - převratná novinka v oblasti solárního vytápění

Autor: Richard Marvan
Datum: 31.07.2017 12:02
uživatel: 113269

Dobrý den všem diskutujícím. Chtěl bych se vás zeptat zda-li jste někdy slyšeli o novém českém patentovaném systému na solární vytápění budov.
http://midoneways.webmium.com/nove-energeticke-oplasteni---new-energetical-cladding

Zní to nějak moc fantasticky a zde je určitě řada lidí z oboru, které mají názor, který by mě zajímal nebo dokonce vědí o co jde. Ptám se proto, že jeden můj známý zvažuje tento systém použít při stavbě domu.
Díky za vaše názory, hezký den.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lucie Puková10.12.2017 21:28
Kateřina Puková29.11.2017 18:05
Jozef Homola31.07.2017 17:52
Václav Krajča31.07.2017 17:38
Stanislav Vinklárek31.07.2017 15:35
Richard Marvan31.07.2017 13:24
Jozef Homola31.07.2017 12:56

Datum: 10.12.2017 21:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126721
reakce na ...
!!!Poprosím o sdílení!!! VAROVANÍ prosím všechny kdo by chtěl do budoucna stavět nebo už staví, URČITĚ NEDOPORUČUJI STAVEBNI FIRMU MIDONEWAYS. Je to PODVOD, nemá to určitě nic společného se STAVEBNÍ FIRMOU. Jsou to amatéři, kteří absolutně NEVÍ jak stavět, NEMAJÍ postavený žádný RD, NEMAJÍ ani pevné sídlo firmy, NEMAJÍ zedniky, projektanty, řemeslníky ani sekretářku. Firma si vyžádá vysoké zálohy a peníze ani stavbu už neuvidíte...Bohužel vlastní hořká zkušenost...VĚŘÍM ve spravedlnost a v sílu sociálních sítích, proto Prosím O SDÍLENÍ VE VŠECH SKUPINACH NA VŠECH VAŠICH PROFILECH.
DĚKUJI.

Autor: Kateřina Puková
Datum: 29.11.2017 18:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126626
reakce na ...
Dobrý den,
rozhodně tuto firmu NEDOPORUČUJI!!!!
Se stavební firmou to nemá nic společného, práce je nekvalitně provedena a hlavně jsou to zloději...
Ohledně solárního systému a tady této firmy, můžu říct jedno.
Žádný RD nemají postavený a tudíž nikdo neví, jak ten jejich slavný solární systém vlastně funguje.

Autor: Václav Krajča
Datum: 31.07.2017 17:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115840
reakce na ...
Na tom webu není žádná informace, jenom spousta nic neříkajících keců. Jasný podvod.

Autor: Jozef Homola
Datum: 31.07.2017 17:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
http://midoneways.webmium.com/nova-solarni-technologie---the-new-solar-technology
Patent jsem si zběžně prohlédl a smysl nebo význam mne zůstává utajen nebo mne uniká. Skoro se divím, že to šlo patentovat. Sice patentovat lze kde co ale čočky nad sebou jak je vidět v popisu vyšší energetický přínos nemají spíše naopak. Mají svou odrazivost, pohltivost a "mrtvou plochu". Některé odstavce popisu jsou v rozporu se současnými poznatky.
EDIT
Patent byl skutečně udělen. Toto jsem našel v databázi

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 31.07.2017 15:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Vypadá to že za mnoho milionů nabízí pasivní domy s LED osvětlením a TČ na neplaceném webu ... u mě tedy jasný podvod.

Autor: Jozef Homola
Datum: 31.07.2017 12:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Zní to opravdu "fantasticky".
Má to jednu podstatnou vadu, že na m2 dopadá určité množství sluneční energie a žádným způsobem nelze zvýšit dopad většího množství ani kdyby tam těch čoček byl milion.
Zde ukázka jak se to interpretuje.
EDIT
Dokonce se to chlubí návrhem na Nobelovou cenu

Autor: Richard Marvan
Datum: 31.07.2017 13:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113269
reakce na ...
Z fyzikálního hlediska je mi váš názor jasný, ta čočka nemůže znásobit množství energie, ale třeba napomáhá lepší účinnosti získání té energie - její absorbci do systému? Není mi totiž jasný ten princip...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění