Jakou fólii na plochou střechu?

Autor: Filip Novák
Datum: 16.08.2017 13:30
uživatel: 117944

Dobrý den,
plánuji dům s plochou střechou a jako krytinu tedy musím zvolit nějakou hydroizolační fólii. Rád bych dešťovou vodu využíval na zálivku na zahradě a tím pádem nechci použít fólii měkčenou migrujícími změkčovadly. Bohužel existují mraky další typů fólií a jako laik nemám šanci se v nich vyznat.
Zdá se, že ideální jsou fólie na bázi PVC/EVA i díky příznivé ceně a dlouhé životnosti. PVC byť bez změkčovadel je mi tak nějak proti srsti. Ekologický materiál to moc není. Dalším materiálem, který by měl mít velmi dlouho trvanlivost je PIB, který je ekologičtější a pravděpodobně o dost dražší. Dočetl jsem se, že má dlouho životnost, dobře se s ním pracuje, mohou přijít do styku s pitnou vodou,... Taky s nimi dost firem precuje. No a poslední co jsem našel byly folie EPDM, které by měly mít ještě lepší vlastnosti než PIB. Nevím, zda se v praxu používají další materiály - PO, POCB, ECB, EPM, CSPE,... Vyznáte se v této problematice někdo?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ales Kadlec06.11.2017 21:19
Jaroslav Zelený05.11.2017 08:20
Filip Novák05.11.2017 01:15
Jaroslav Zelený31.10.2017 20:03
Ales Kadlec20.08.2017 21:55

Datum: 31.10.2017 20:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121415
reakce na ...
Dobrý den, můžu se zeptat, jakou folii jste nakonec zvolil? Chci folií izolovat balkon.
Docela jste mě zaskočil s těmi změkčovadly ... Myslíte, že se prodávají tak škodlivé folie , aby se s vodu z nich nedalo zalévat?

Autor: Filip Novák
Datum: 05.11.2017 01:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117944
reakce na ...
No ještě jsem nevybral nic, ale vypadá to na EPDM. S těmi změkčovadly nechci nijak strašit, ale do zahrádky bych to nechtěl. Do interiéru už nesmí DEHP. Ten je ideální a tipl bych, že na střechy to klidně používají dál. Náhražky jsou buď horší a nebo, a to obvykle, lepší a i dražší. Proto fólie s "eko" změkčovadly nejsou právě levné. DEHP a další ftaláty patří mezi endokrinní disruptory, které mají neblahý vliv na zdraví už ve stopových množstvích.

Autor: Jaroslav Zelený
Datum: 05.11.2017 08:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121415
reakce na ...
Díky, ještě to zvážím. Nerad bych kvůli balkonu (18m čtverečních) ,,vyhazoval" všechnu vodu ze střechy domu.

Autor: Ales Kadlec
Datum: 06.11.2017 21:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 106690
reakce na ...
Dejte tu EPDM, je to super material.

Autor: Ales Kadlec
Datum: 20.08.2017 21:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 106690
reakce na ...
Ja po dlouhem vybirani zvolil jezirkovou EPDM za 199,-Kc/m2 a plachta ma plochu 150m2, takze je bez jedineho spoje. Na strese jsem ji natahl sam. Myslim, ze je to momentalne nejlepsi volba na plochou strechu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?