Koupelna ve dřevostavbě

Rubriky:

Reklama
MN Michal Najman @michal.najman915 před 6 roky22.08.2017 09:36:00
Koupelna ve dřevostavbě

Dobrý den,
mám prosbičku. Jedná se o to, jaký postup mám zvolit na koupelnu (2x2 m) ve dřevostavbě (celoroční obývání), kde jsem se probil na venkovní palubky zevnitř a je to na konstrukci z trámů 10x10 cm. Jedná se o pouze o 2 stěny. Chtěl bych postupovat takto:

1) udělal rošt na kamennou vatu Isover Woodsil
2) vložit vatu 10 cm tloušťky
3) přetáhnout OSB deskama 15 mm PD a přivrutovat
4) přilepit extrudovaný polystyren 30 mm na tažení vody ve zdi, elektřina jde také ve 30 mm
5) nanést lepidlo
6) nalepit perlinku
7) nanést nějaké lepidlo, lak, štuk?
8) přilepit voděodolné PVC samolepky

Co se týká podlahy tak tu už jsem udělal takto:

1) mezi trámy jsem nedal opět žádnou folii
2) vložil jsem podlahový polystyren 10 cm, resp. 2x 5 cm do výšky podlahy (Lepší instalace vody a odpadů)
3) Mirelon 3 mm
4) OSB desky 25 mm
5) Ještě není - Mirelon 3 mm
6) Ještě není - Plovoucí podlahu do koupelen EGGER 8/32 AQUA

Skladba je obdobná s tím rozdílem, že je pod garáží udělaná již původní venkovní izolace tj. polystyren o tloušťce 5 cm, který je naperlinkovaný na spodní smrková prkna o tl. 22 mm, a je zespodu naperlinkovaný a přetáhlý nějakým potěrem. Trámy jsou v podlaze od sebe asi 30 cm, Nepoužil jsem žádné folie ani hydroizolaci.

Myslíte, že je tento způsob vhodný? Jsem totální laik. Jde hlavně o to, jestli mám někde vložit nějakou folii. Když jsem to totiž konzultoval s člověkem, které se zabývá projekty dřevostaveb, tak mi sdělil, že žádnou používat nemám. Ale jsem z toho jelen, protože co čtu na diskuzních fórech, tak každý má jiný postup.
Děkuji za reakce.
MH

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.