komín

Autor: Jiří Vavřík
Datum: 02.09.2017 08:03
uživatel: 119673

Blíží se zima a náš soused jak jsem předeslal v minulém dotazu, dodatečná kolaudace černé stavby krbu a výška komína, asi brzy začne topit horkovzdušném krbu. Protože máme řádovku na ulici Školní, v Havířově otočenou západ, proudí většinu roku vítr ze západu a s tím souvisí náš problém. Soused zatopí v krbu, má teplo a my máme smrad, dým a saze jež nám ničí zdraví po celou topnou sezonu. Při stavbě jeho komína, jsem jej požádal ať komín postaví aspoň 3m vysoký, ať nás neobtěžují spaliny. Nedbal na to soused, nedbal na naše připomínky stavební úřad, nedbal na to KÚ v Ostravě a MŽP to nezajímá. V zimě nejde větrat, smrad je na chodbě a vniká do bytu. Jsme poslední v řadě řádovky a větráky jež musí být otevřeny, všichni jsme se zavázaly topit výhradně plynem, vnikají spaliny do naší řádovky. Úřady nás považují za idioty, ale musel jsem přestavět nábytek k vůli plísni a máme bohatou sbírku sazí, fotek, video nahrávek, ale odpovědní nikdy nic nezjistí! Proč máme trpět liknavostí či úmyslem nám ničit život neschopností sjednat pořádek? Při monitoringu nás soused častuje vulgárními výrazy, ale on má dle "normy" vše v pořádku. Nakonec se nám dostala "dobrá rada" na KÚ, tak dům prodejte a odstěhujte se jinam! V řádovce nás bydlí 10rodin, ale my bydlíme poslední. Poraďte jak dál?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Roman Novák03.09.2017 21:16
Jaroslav Dítě02.09.2017 11:57
Roman Novák02.09.2017 10:29

Datum: 02.09.2017 10:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105259
reakce na ...
To bude podobně jako u nás běh na dlouhou trať.
My máme oproti Vám nevýhodu, že okolní komíny jsou provozovány legálně. Avšak jen některé opravdu nesnesitelně znečišťují okolní vzduch.
Kontroly ze strany životního prostředí jsou k ničemu. Ze třech kontrolovaných objektů v našem okolí dopadla zcela bez závady kontrola u objektu, který jednoznačně špiní vzduch nejvíce.

Větráme strojně a v případě nepříznivých podmínek omezujeme větrání na hodiny, kdy je vzduch čistší. To je častěji v nočních hodinách, kdy fosiláci nepřikládají.
Dům má přibližně 470m3/3osoby a tak si přerušované větrání z hlediska hygieny výměnu vzduchu můžeme dovolit.
Dále pro jistotu předřazuji jemnější filtr a uhlíkovou vložku. Funguje to jen částečně. Dostaly se mi do ruky materiály, která by dokázaly spolehlivě odfiltrovat kouřový prach, ale i 1 m2 takového materiálu
při větrání běžnými objemy vykazují příliš velké delta-P než aby byly použitelné do běžného větracího systému.

No a potom zbývá už jen stále tlačit na úřady. Dle vyjádření životního prostředí v našem katastru jsou snímky s neprůhlednou kouřovou clonou nedostatečné, protože může být způsobeno špatným spalováním při zatápění. Pořízení videzáznamu delším jak půl hodiny je důkazem, že nejde o zátop. Tím se dle jejich vyjádření už musí zabývat.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 02.09.2017 11:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Holt svoboda něco stojí. Vzpomeňte si na debaty v parlamentu okolo emisního zákona a kontroly zdrojů emisí. Prostě "Můj dum- můj hrad" i u omezování práv okolních obyvatel to vyhrál na celé čáře!

Autor: Roman Novák
Datum: 03.09.2017 21:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105259
reakce na ...
Fotogalerie:
To je spíše o výkladu toho pojmu "svoboda". Když vzpomenu obdobu z doby nedávné kdy u rodičů na zahradě bylo z potůčku cítit cosi jako nafta. Vlastním průzkume jsme zjistili, že několik parcel nad zahradou, vypouští opravář aut odpad (zřejmě z čištění motorů a pod.) a využívá potůček jako odpadní stoku pro nebezpečný odpad.
Výsledkem udání bylo sice, že zmizelo potrubí, které ty jedy tam vypouštělo, ale k žádnému postihu nikdy nedošlo.
Možná to nebude ani tolik o zákonech, ale o korupci. U nás se to dá zalepit penězi. Moc o tom nepochybuji.
Dokonce ani nevěřím, že když na zmíněný úřad pošlu několikahodinový videosnímek, který dokazuje, že nejde jen zátop. Najde se něco co takový důkaz zpochybní. Ale zkusím to.
Co je zcela nepochybné, že většina domů v okolí trápí plísně. Všichni se k tomu nepřiznají, ale důvod je zřejmý.
Stačí otevřít okno....

Edit: Čekal jsem to ještě horší

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czVětší rekonstrukcí prošla v posledních letech polovina českých domácnostíElektrifikovaná dálnice v NěmeckuČeši se doma hádají kvůli pokojové teplotěJak správně zazimovat závlahový systém?