Tepelné čerpadlo a já

Autor: Martin Pech
Datum: 02.09.2017 19:56
uživatel: 125920

Dobrý večer jmenuji se Martin Pech a jsem z Pardubic.Momentálně jsem pracovně v Dubaji takže výběr topného média zůstal na manželce,a problém je na světě.Varianta 1 kondenzační kotel na vytopení 250 m2 ve dvou patrech nechci vydět te n účet za plyn.Varianta 2 tepelné čerpadlo jsem stím smířen ale teď jaké jakého výkonu a druhu mám nabídky od 6,5-15Kw což nechápu a začínám se v tom ztrácet.Mohu tedy touto formou poprosit o informace k této tematice nehodlám zaplatit několik stovek tisíc korun a vyhodit je z okna.Momentálně jsem v situaci (paní to čerpadlo od nás je nejlepší na trhu ale v zimě nepracuje to nevadí my vám tam dáme ještě elektrokotel pro jistotu)tak takhle opravdu ne moc prosím o pomoc jsem těsně před zhroucením předem děkuju za záchranu Martin Pech Pardubice

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Martin Pech05.09.2017 15:55
Pavel Bozek04.09.2017 21:24
Jiří Kubíček04.09.2017 21:08
Stanislav Vinklárek04.09.2017 19:33
Martin Pech04.09.2017 19:12
Martin Pech04.09.2017 18:57
Jiří Kubíček02.09.2017 23:10
Stanislav Vinklárek02.09.2017 21:11

Datum: 02.09.2017 23:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, předně je potřeba se nějak dopracovat k tepelným ztrátám domu. Nejlépe podle ochlazovaných konstrukcí, přinejhorším podle spotřeby za nějakou topnou sezónu a upřesnění dalších věcí kolem toho. Lehce se též dají TZ domu spočítat podle PENB, jestli ho máte vyhotovený.

Další věcí je topná soustava, tedy teplota topné vody v mrazech a jak je vlastně topná soustava nadimenzována. U TČ platí, že čím je potřeba vyšší teplota topné vody, tím má horší účinnost a tím je horší návratnost v porovnání s jinými topnými zdroji. Takže nejlépe si rozumí s podlahovkou (u TČ vzduch/voda COP kolem 3-3,5), následují radiátory nadimenzované jako nízkoteplotní s teplotou topné vody do cca 50°C (COP někde mezi 2,5-3), kdybyste měl mít něco staršího s teplotou topné vody ještě větší (většinou záležitost starších nezateplených domů), pak se rovnou s TČ rozlučte, protože sice existují vysokoteplotní TČ, ale cena je vyšší a účinnost samozřejmě menší (COP tak někde kolem 2), a to už můžete rovnou topit plynem.

V případě, že byste se nakonec dopracoval k tomu, že by pro vás TČ bylo výhodné, je tu ještě výběr nějaké značky a firmy pro instalaci. Rozsah je široký, od upravených čínských TČ, přes nějakou zlatou střední cestu (invertery značek jako Fujitsu, LG, Samsung, Panasonic atd.), až po "mercedesy" jako třeba Nibe, IVT apod. Takže podle výkonu a značky jste někde v rozsahu od 120 do 250.000,-Kč. Osobně bych šel tou střední cestou.

Datum: 04.09.2017 18:57 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobry den pane Kubíček,mohl byste mi prosim na sebe poslat telefon .Abych se s Vámi mohla pobavit osobně .Dekuji Pechova

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 04.09.2017 21:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, napište sem email, pak ho můžete zase smazat, až se vám ozvu. Ale můžeme se klidně pobavit v rámci tohoto fóra, alespoň se k tomu může vyjádřit více lidí.

Datum: 05.09.2017 15:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...

Autor: Pavel Bozek
Datum: 04.09.2017 21:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125355
reakce na ...
zdravim v podvecer
Pokud chcete problém zodpovědně vyřešit, zeptejte se i na jiných portálech a nebo dejte email, ať Vám mohou odpovědět všichni.

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 02.09.2017 21:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
A doted jste topili čím?? Je dům zateplený?? Jaká je tepelná ztráta domu?? Kolik Vás stálo vytápění za sezonu ??

Datum: 04.09.2017 19:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobry den pane Vinklárek,zatim se topilo plynem.Zaloha byla 4000 a topilo se na 19 tupňů.Kotel byl 25let starý.tepelne ztráty jsou zpočítané na 14,5 kW.Ale už jsem byla upozorněna na to ze je to špatně.Protoze střecha je zateplená, okna třívrstvá a dům se bude zateplovat 10 polystyrenem.

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 04.09.2017 19:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Osobně si myslím, že hledat změnu na začátku září je dost pozdě ....
Na vašem místě bych hledal řešení u dodavatele plynu - kontaktoval pana kyselu nebo pana Havlíčka (Brodská plynárenská sro) a hledal úsporu - až cca 20-30% v platbě za plyn:
http://forum.tzb-info.cz/ceny-a-dodavatele-energii
;-)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPardubice v roce 2018 dokončí investorskou soutěž na areál TeslyDům v drsné přírodě kterému nevadí, když okolí zapadne sněhemVIDEO: Blower door test vám řekne, zda vaše dřevostavba vyhoví na vzduchotěsnostSchiedel UNI ADVANCED – komín s inovovanou keramickou vložkou