Viesman vitopend 100

Autor: Mato Asa
Datum: 06.09.2017 19:29
uživatel: 125958

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Pekný večer.
Kotol viesman mal dnes prehliadku revizakom.
A po otvoreni sme tam nasli daco taketo...
Kotol nema turbo, len prirodzeny tah kominom.
Kotol je vyrobeny aj namontovany v roku 2006 .
Videl som zopar rozobratych kotlikov ale toto este nie.
Kotol je u mamky takze prehliadky su cca kazde 2-3roky.
Zatial vsetko funguje.
Co moze sposobovat tu medenku vsade okol a tu koroziu?
Vdaka za odpovede

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mato Asa07.09.2017 14:46
Ondřej jjj07.09.2017 07:09
Jozef Homola06.09.2017 23:29
Mato Asa06.09.2017 21:53
Jozef Homola06.09.2017 21:31
Mato Asa06.09.2017 21:09
Václav Nedvěd06.09.2017 20:32
Jozef Homola06.09.2017 20:32

Datum: 07.09.2017 07:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Naprd udelany komin a urcite ke topny system s velkym obsahem vody. Proste kotel vymenit za kondenzacni a bude klid

Autor: Václav Nedvěd
Datum: 06.09.2017 20:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120149
reakce na ...
Tipuju že odchází výměník. Neztrácí se Vám voda v systému?

Autor: Jozef Homola
Datum: 06.09.2017 20:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
U těchto nízkoteplotních kotlů je potřeba dělat servis každý rok. Měděnka tam vzniká proto, že lamely výměníku jsou z mědi a musí se to mechanicky čistit. To co se nachází na horní straně výměníku, to asi něco napadalo komínem. Zatečená šachta přerušovače tahu je od částečné kondenzace obvyle na prvním půlmetru až metru kovové komínové trubky. Je lepší když komínová trubka je tepelně izolovaná a taky pomůže jít na vyšší teploty otopné vody (nad 42°C). Není vhodné příliš zpomalovat oběh vody a navozovat stav příliš vychlazené zpátečky. Provozuji podobné kotle už 17 sezón. Servis mám fotgraficky zdokumentovaný a zde uveřejněný ale nevím jak to najít.
EDIT
http://forum.tzb-info.cz/123156-kondenzace-na-spalinovam-vymeniku-plynoveho-kotle

Datum: 06.09.2017 21:09 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vdaka za reakcie. Do sustavy sa poslednych 6 rokov nedopustala voda. Robim to len ja, mamka sa toho nechyti.
A čím to vycistit? Kyselinov fosforecnou? Či len mechanicky oškriabať?
Čo sa tyka teploty vody, je to nastavene od zaciatku na taku gulicku na ovladaci teploty. Cca 60st ukazuje teplomer pocas prevadzky.
Este jedna otazka.
Na kotol je napojenych 14radiatorov a jeden rebrik. Niektore radiatory kuria len do polovice, cca 4ks. Najvyssi bod je od kotla 7m. Pomoze napojit este jedno obehove cerpadlo do sustavy?

Datum: 06.09.2017 21:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Toto obvykle servisman čistí mechanicky a vždy vyndá výměník. Udělal jsem úpravu viz následující foto aby tam takový límec zachytil trochu toho bordelu (případně vody). Lonského roku jsem nasadil nový výměník abych mohl "dělat nějaké pokusy". Npříklad jsme měřili účinnost kotle a zajímavé, že o procento vyšla lepší u starého výměníku před čištěním než zcela nového. Letos až bude servis dám foto. Starý výměník jsem vyčistil a tím pádem při sevisu se nebude servisák zdržovat a jenom přehodí výměníky. To je otázka asi 2 až 5-ti minut. Zkoušel jsem chemii na odstranění měděnky a výsledkem bylo to, že z výměníku odešla stříbřenka nic to jinak nepomohlo.
K tomu vašemu dotazu. Když máte 14 radiátorů, tak by mne zajímalo kolik plynu asi protopíte ročně a zda je v tom i příprava TUV. A vůbec kolik je vody asi v okruhu. Tam totiž taky číhá nebezpečí, že kotel nastartuje a po určitou dobu jde do výměníku úplně studená voda a tam hrozí kondenzace především.

Datum: 06.09.2017 21:53 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Minulu zimu to bolo 2900m3.
Na vodu mame samostatny ohrievac , bojler na plyn.
No vody odhadom od 130 do 160 l.
No asi tam ta kondenzacia bude prvu pol az 3/⁴hodinu.
Minulu zimu to bolo tak ze kotol isiel aj 5 hodin vkuse a stal tak pol hodku. To bolo okolo -18 az -20.

Datum: 06.09.2017 23:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Z tohoto se dá odečíst příprava TUV podle počtu osob a to tak 400 až 500 m3 ročně, Pokud se na plynu nevaří, tak zbytek projde kotlem. K tomu tam projde průměrně tak 22 násobek vzduchu na 1 m3 plynu, který se účastní spalování. Takže se na výměník promě jiného dostane i hodně prachových částic, které z větší části odejdou komínem ale část se i napeče na lamely. Čím více je kotel zatěžován tím častěji by servis měl být.

Datum: 07.09.2017 14:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mne aj revizakovi sa zda ze je nieco spatne s kominom.
Na buduci tyzden mi pride kominar nech zhodnoti stav komina a potom sa uvidi ,ze co dalej.
Pôvodne tam bolo v sustave okolo 500L vody , kotol gazex 28 a 2colove rurky, samotiaz fungovala dobre od roku 1986 do 2006.
Spravilo sa nove kurenie, alpex rurky panelove radiatory korad a kotol viesman, ventyly hertz.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPardubice v roce 2018 dokončí investorskou soutěž na areál TeslyDům v drsné přírodě kterému nevadí, když okolí zapadne sněhemVIDEO: Blower door test vám řekne, zda vaše dřevostavba vyhoví na vzduchotěsnostSchiedel UNI ADVANCED – komín s inovovanou keramickou vložkou