Volba trafa pro led panely

Autor: Dalibor Wastl
Datum: 15.09.2017 15:24
uživatel: 121399

Ahoj, mám ve stropě 8 led panů, ktere jsem prosmyčkoval, zapojil je paralelně. A těď řeším jaké k nim zvolit trafo. Panely jsou na 6w. Stačí tedy když k nim dám trafo které bude na 8*6=60w..??? Nebo je potřeba spočítat proud a zvolit trafo polde toho? Jsem lajk.

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Šebek17.09.2017 12:19
bob svaton15.09.2017 20:06

Datum: 17.09.2017 12:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104777
reakce na ...
Dobrý den je potřeba znát napětí U panelu a zdroj bych dal s rezervou aspon 60W dnes jsou proudové zdroje přímo pro LED je to modul měniče kde je rozhodující proud Led napětí si upraví sám ale životnost při stálém svícení dle zkušeností nic moc.

Já preferuji toroid trafo a nastavit stabilizátor napětí na vhodnou hodnotu napětí aspon o 10% menší Led se nebudou tolik hřád a životnost bude mnohem delší ,
je možnost pořešit dvojí inzenzitu světla , s měničem pro stabilizaci napětí.

Autor: bob svaton
Datum: 15.09.2017 20:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
u nas je 8*6 pouhych 48
nicmene vse souvisi se vsim. je jedno jestli to bude sedet na watty nebo ampery ale dulezite je taky aby to sedelo na volty

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvateleWC instalační prvky Nicol INEO pro mokrý i suchý proces zazdění