praskající žárovky

Autor: Ludmila Nešporová
Datum: 18.09.2017 08:19
uživatel: 112282

Dobrý den, mohl by někdo poradit?
Již delší dobu několik let nám v domě praskají žárovky. Praskají nám většinou v přízemí a ve sklepě.Vždycky se vyhodí jistič. Dříve jen v hodinách v domě, v poslední době se vyhodí i hlavní jistič v hodinách venku.Elektrice vůbec nerozumím.
Na konci 80let nám projel domem kulových blesk.Nemohl by to být důvod?
V diskuzích jsem četla, aby se změřilo napětí, nebo by mohly být uvolněné drátky v objímkách.Nebo aby se zkontrolovalo uzemnění PEN rozvodu.
Děkuji Moc za každou radu.Lída

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ludmila Nešporová18.09.2017 22:25
Pavel Šebek18.09.2017 13:51
Ludmila Nešporová18.09.2017 11:22
bob svaton18.09.2017 09:55

Datum: 18.09.2017 22:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuju Vám.Poptám elektrikáře.

Autor: bob svaton
Datum: 18.09.2017 09:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
a na co vam budou rady zde, kdyz elektrice vubec nerozumite? zavolejte si revizniho technika at instalaci zkontroluje

Autor: Ludmila Nešporová
Datum: 18.09.2017 11:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji Vám, myslela jsem, zda by někdo poradil na co se máme soustředit.

Autor: Pavel Šebek
Datum: 18.09.2017 13:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104777
reakce na ...
To to jsem též pozoroval v 80letech v paneláku v jednom světle jsem měl žárovku 200W 110V přes trafo cca 500W vydržela cca 5let ale v lustru odcházely 40W co 2měcíce jedna a z 90% při rozsvícení rána a když v 90roce šla cena žárovek nahoru naštval jsem se a dal za vypínač zpoždovací relé cca 2s a pres nej součástku ze žhavení elektronek ze stare TV a ejhle žárovka odešla jedna za rok měl jsem to v třech lustrech a pohoda.

To je podobné když je schodiště 12pater tam žárovky mají dlouhou životnost vláko se časem dokáže prověsit skoro až ke sklu banky nebot nárazový proud když sepne ve sklepě stykač se rozloží a impedance vedení ho omezí že je neškodný

To to Vy těžko zrealizujete, ale dal bych místo řárovky úsporku jejich cena je malá ale už i životnost není co bývala , tudíž bych tam dal LED žárovku cca tak 8W tam je šance že 3roky vydrží.

Pokud já chci aby světlo svítilo 5let seženu 2ks LED které jdou zapojit do série a ( neblikají ) pak ledky skoro nehřejí a světlo bere půl výkonu jedné led a světlo je cca jak z jedné na 220V

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvateleWC instalační prvky Nicol INEO pro mokrý i suchý proces zazdění