koupě bytu - přechod k novému dodavateli

Autor: Anna Burian
Datum: 19.09.2017 16:18
uživatel: 126074

Dobrý den,

nedávno jsme zakoupili byt, nicméně si nechceme ponechat stávajícího dodavatele (Bohemia Energy). Jako nového dodavatele zvažujeme společnost Eneka. Ta nabízí, že na základě plné moci od původních majitelů, kteří mají smlouvu s Bohemia Energy, a naší plné moci k zastupování (plus kopie kupní smlouvy) dokáží zajistit plynulý přechod.

Jelikož nikde nemohu najít žádné recenze a ohlasy na firmu Eneka, ráda bych se zeptala, zda:
- s ní má někdo zkušenosti? jaké?
- zda je rozumné a bezpečné společnosti tyto plné moci dávat a spoléhnout se, že zajistí takovýto přechod.

Zde vkládám odkaz na plné moci, které společnost Eneka využívá a má ke stažení na svých stránkách:
http://www.eneka.cz/imgtext/Formular_na_prepis_-_plyn_(1).pdf
http://www.eneka.cz/imgtext/Formular_na_prepis_-_plyn_(1).pdf

Děkuji moc za reakce

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Marek Chlampot20.11.2017 16:24
Jan Baroš20.11.2017 11:31
Erik Hanousek19.11.2017 13:49
Marek Chlampot17.11.2017 20:00
Adam Poklica15.11.2017 11:57
Jan Schindler19.09.2017 16:34

Datum: 20.11.2017 16:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126520
reakce na ...
Stačí se s nima spojit a oni vše vyřeší za tebe a dají ti přepřipravenou smlouvu s nejvýhodnějším dodavatelem, navíc je to zdarma, takže nemáte co ztratit:-)

Autor: Jan Baroš
Datum: 20.11.2017 11:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119040
reakce na ...
Osobně jsem měl taky problém, když jsem si při nastěhování zvolil jiného dodavatele, než bylo tenkrát RWE. Došlo to do místa, kdy mi hrozili odmontování plynoměru. V rukou platné smlouvy od dodavatele, ale RWE tvrdil, že provádím černý odběr. Velmi nepříjemná situace, kterou nikomu nepřeji. Na kontaktním místě RWE jsem pochopil, že vám nepomohou.

Rada ze života: při nastěhování tedy velmi doporučuji uzavřít smlouvy s majitelem distribuční soustavy i na dodávky energií. Při uzavření trvat na délce trvání smluvního vztahu na dobu NEURČITOU !!!! Innogy i Čez mají tyto produkty a pokud se nedáte přesvědčit, nic nezmůžou.

Poté bych si v klidu prošel nabídky zde v kalkulátoru a přešel tam, kde skutečně chci patřit. V celkovém časovém horizontu 3-4 měsíce předražených služeb u Čezu a Innogy za ten klid opravdu stojí. To mi věřte.

Autor: Adam Poklica
Datum: 15.11.2017 11:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126509
reakce na ...
Já když jsem kupoval byt, tak to byla hrůza najít nového dodavatele plynu a elektřiny… nerad na to vzpomínám

Autor: Marek Chlampot
Datum: 17.11.2017 20:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126520
reakce na ...
tento příspěvek byl redakcí odstraněn

Autor: Erik Hanousek
Datum: 19.11.2017 13:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126075
reakce na ...
A jak to funguje prosím?

Autor: Jan Schindler
Datum: 19.09.2017 16:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,

já mohu mluvit za kalkulátor a za nastavené obchodní podmínky tímto dodavatelem. Podle hodnocení dodavatelů zákazníky se jedná o jednoho z nejsolidnějších obchodníků. Má solidní podmínky pro své zákazníky. Nikdy jsem se nesetkal se stížností na ně. Většinou do diskuzí přispívají nespokojení zákazníci, spokojení se o energie většinou nestarají.

Plnou moc musíte podepsat každému dodavateli, protože musí Vaším jménem vyřizovat záležitosti dodávek. Plná moc je ale omezena pouze na úkony spojené s převodem a s dodávkami.

Při změně vlastníka bytu, domu a původní smlouvě na dobu určitou je ukončení smlouvy věcí dohody mezi zákazníkem a původním dodavatelem a ta se nemusí povést.

Pokud jste již podepsali převod, pak budete muset splnit původní závazek.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?