Rekonstrukce podlah v bytovém domě

Autor: Pavel Hojný
Datum: 04.10.2017 06:50
uživatel: 126181

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den,
Měl bych dotaz ohledně skladby podlahy pro rekonstrukci v bytě. Byt se nachází v bytovém domě z roku 1962. Současná skladba podlahy je následující: parkety, asfaltovy papír, lehké betonové desky 120x30x4cm, škvára, betonový strop.
Dostal jsem nabídku od podlahářství na rekonstrukci suchou cestou, ale výsledná cena je dost vysoká. Skladba podlahy od podlahářství: záklopka durelis 16mm lepený přišroubovaný, durelis 12mm do kříže, hobra 5,5mm, podsyp liapor.
Moje otázka zní: jaka by byla vhodná skladba podlahy v případě, kdy by byla horní vrstva podlahy cementový potěr na kari síť?
Foto a vrstvy podlahy přiložený.

Děkuji za radu
Hojný

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Hojný04.10.2017 10:47
Marcel Marcel04.10.2017 10:35

Datum: 04.10.2017 10:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122355
reakce na ...
Ak je to na poschodí poter najprv odkonzultujte so statikom......

Autor: Pavel Hojný
Datum: 04.10.2017 10:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126181
reakce na ...
Děkuji za reakci. Nakonec jsem si spočítal celkovou váhu podlahy s betonovým potěrem. A vyšlo to skoro o cca 1 tunu vice než současná podlaha. Takže jsme tuto variantu zavrhli.
Našel jsem si dodavatele na Durelis desky a výsledná skladba bude asi tato od zhora: 2x15mm Durelis křížem lepení + přišroubování, 1cm hobra, liapor podsyp.
Chtěli by jsme na to nalepit vinylové dílce fatrafloor thermofix. Ale zatím nevím jak/čim upravit povrch durelisových desek. Našli jsme nivelační vrstvu buď Chemos PT12 nebo Weber.niv dur. Samozřejmě na desky přijde adhezní můstek. Jen nevíme co na něj :/

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?