vyrovnání základové desky před pokládkou polystyrenu

Autor: Michal Tomášek
Datum: 04.10.2017 11:19
uživatel: 126183


Dobrý den,
prosím o radu k náseldujícímu:
Mám od vylití nerovnou zákl.desku (v některých místech až 4cm), kdy je již po omítkách a potřebuji pokládat polystyren do podlahy, trubky teplovod. topení a následně zalít.
Celoplošně je natavena hydroizolace a nyní řeším zda nějakou samonivelační stěrkou nebo pouze polystyrenovými klíny (případně řučně odřezky polystyrenu) dorovnat do roviny??
Celková skladba od současné hrubé podlahy až po finálovou krytinu je 23cm, což nevím zda není příliš na rovnání polystyrenem ve více vrstvách?
V případě, že by se rovnalo stěrkou, je možné ji vylít přímo na hydroizolaci a dál na stěrce již hydroizolaci neřešit?
Mám zvolit klasický EPS nebo nějak stabilizovaný (či jinak pevnostní) polystyren v případě, že jde o klasicky zatežovanou podlahu RD?

Děkuji MT

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?