Stykač, bzučení ...

Autor: Jirka Horak
Datum: 07.10.2017 20:19
uživatel: 110984

Fotogalerie:

Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o radu. Začal nám vrčet/bzučet stykač pro bojler. Občas bzučí málo ale stává se že začne bzučet dost nahlas, po lehkém stisknutí černého spínače bzučet přestane, ale druhý, třetí ... den zas hlasitě bzučí. Neexistuje, nějaký jiný typ stykače který nevydává zvuky :-), nebo jestli je "vadný" ... vyfotil jsem typ stykače viz příloha. Stykač je cca 2 roky starý ...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Vulc13.11.2017 22:11
František Rezek08.10.2017 17:06
David David08.10.2017 13:27
bob svaton07.10.2017 20:48

Datum: 13.11.2017 22:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120389
reakce na ...
Dobrý den, mám stejný problém jen s dva roky starým stykačem Kanlux jvc2-20/2. Docela mi trvá sem nahnat nějakého elektrikáře tak se na to chci zkusit podívat sám. Když shodím hlavní vypínač v tomto rozvaděči, tak to můžu bezpečně demontovat a úplně stejně zapojit nový stejného typu, že jo? Máte nějaké tipy na co si dát pozor?

Autor: František Rezek
Datum: 08.10.2017 17:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 102553
reakce na ...
Může být ve stykači prach atd.Zkusit vymontovat vyfoukat a na mazat pokud to jde.

Autor: David David
Datum: 08.10.2017 13:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112733
reakce na ...
Řešil jsem stejný problém. Měl jsem stykač OEZ RSI-20-10-A230 a nahradil ho stykačem OEZ RSI-20-10-X230 , který napětí přivedené na ovládací cívku usměrní. OEZ píše

Standardní – instalační stykače RSI-A
Ovládací napětí cívky může být pouze střídavé (AC). Přístroj při sepnutí „cvakne“ a v sepnutém stavu může vydávat „brum“, způsobený frekvencí sítě.

Tiché – instalační stykače RSI-X
Ovládací napětí cívky může být jak střídavé, tak i stejnosměrné (AC/DC). Přístroj při sepnutí sice „cvakne“, ale díky usměrnění v sepnutém stavu nevydává „brum“ jako v předchozím případě.

Autor: bob svaton
Datum: 07.10.2017 20:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
je tesne pred smrti. zkontrolujte jestli jsou vsechny stykace v dome na stejne fazi
pokud chcete uplne bezhlucne tak SSR

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvateleWC instalační prvky Nicol INEO pro mokrý i suchý proces zazdění