Zvýšení tlaku vody přivedené samospádem

Autor: Lukáš Hrubý
Datum: 12.10.2017 11:21
uživatel: 126246

Přeji pěkný den,
máme dům umístěný ve svahu a nad ním studnu, ze které vedeme vodu do domu samospádem. Díky tomu však máme velice malý tlak vody v rozvodech. Otázka zní jak zvýšit tlak v rozvodu - co nejefektivněji a co nejlevněji? Koukal jsem na nějaké vodárny, ale zase mi přijde zbytečné pořizovat čerpadlo (s asi novým přívodem?), když voda teče sama, tak mě napadlo, jestli by šlo pořídit jen nějakou nádobu, do které by voda natekla a natlakovala se v ní, ale nikde jsem zkušenosti s tímto řešením nenašel. A pokud by to šlo, tak nevím jak velkou nádobu (dům má 2 byty o celkem 5 obyvatelích).
Za případné rady a postřehy děkuji.
S pozdravem
Lukáš Hrubý

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
martin martins12.10.2017 19:54
Jozef Homola12.10.2017 13:55
Jan Kaluža12.10.2017 13:35

Datum: 12.10.2017 19:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100329
reakce na ...
na you tube najdete hodne navodu na -water ram

napr.-https://www.youtube.com/watch?v=bzaInlFVq0s

Autor: Jozef Homola
Datum: 12.10.2017 13:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
http://www.dumazahrada.cz/zahrada/technika/22709-vodni-trkac/
http://mve.energetika.cz/jineturbiny/trkac.htm

Pohledejte na webu něco ve smyslu vodní trkač nebo vodní ráz, water hammer nebo žukovského ráz. Rozběhnutá voda při náhlém zastavení dokáže "zbourat potubí".

Autor: Jan Kaluža
Datum: 12.10.2017 13:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125783
reakce na ...
Myslim, ze by Vam tu vodu do nadoby muselo neco natlakovat, napriklad to cerpadlo. Sama od sebe bude mit tlak dany jen vyskou ze ktere tece, tzv asi stejny jako mate ted v trubkach v dome.

Osobne bych poridil ponorne cerpadlo, pripojil ke stavajicimu rozvodu do studny a do domu dal na na druhou stranu tlakovou nadobu s tlakovym spinacem. Je nutne natahnout elektrinu k tomu ponornemu cerpadlu, ale samotne vedeni vody byste mel byt schopny nechat tak jak je.

Pak je jeste moznost mit ten system bez nadoby, jen s cerpadlem a presscontrolem. To pak funguje tak, ze se cerpadlo zapne pri poklesu tlaku pod urcenou hodnotu a vypne pri zastaveni odberu vody (tzv. pri uzavreni kohoutku). Tohle je ale podle me horsi reseni, protoze cerpadlo spina casteji, coz mu pry nedela dobre a taky je nekdy nutne dat redukcni ventil, protoze tlak z cerpadla muze byt prilis velky. Taky se k tomu doporucuje mala tlakova nadoba, treba 10 litru. Z tady tech duvodu jsem se doma rozhodl pro tlakovou nadobu s tlakovym spinacem a ne pro presscontrol.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění