Projekt bungalovu - odpady v pasech

Autor: Petr Pesek
Datum: 21.10.2017 16:29
uživatel: 126295

Dobrý den.

V projektu mám hlavní svislé odpadní potrubí vedeno v základových pasech (beton a nad tím ztracené bednění). Vyvedeno to je do nosné zdi, kde by nad deskou mělo být napojení na odpadní potrubí z domu. Takto to mám na třech místech v domu.

Z těch pasů je pak potrubí v nezámrzné hloubce vyvedeno mimo dům do ležaté kanalizace a svedeno do ČOV.

Podle projektanta je to ok.

Chtěl bych poprosit o názor, zda:

a) Nemůže dojít k oslabení nosné zdi a vzniku tepelného mostu?Obvodová zeď je 25cm ytongu, po instalaci odpadu tam moc nezbyde. Sice to bude zatepleno 20cm polystyrenem, ale stejně...

b) Odpadní trubka v pasech a ztraceném bednění bude přeci jen více ochlazovaná po velké části své délky, nemůže docházet k natáhnutí chladu do domu? Vzniku tepelných mostů u paty domu?
Sokl bude cca 50cm nad zemí, bude zateplen asi 10cm polystyrenem.

Děkuji.
Petr

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Pesek25.10.2017 16:41
Petr Kuaze24.10.2017 20:13

Datum: 24.10.2017 20:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115202
reakce na ...
je to blbost sedanim se to muzou ty kg trubky napevno prasknout takzvane strihnout v betonu . k oslabeni nosnosti u bungalovu nedojde podle me

Autor: Petr Pesek
Datum: 25.10.2017 16:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126295
reakce na ...
To sesedání mě nenapadlo.
Pokusím se to ještě změnit na normální vodorovnou průchodku.

Díky.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění