Zpětný pojistný ventil otvírá - voda se neohřívá, tlak v řadu bez navýšení

Autor: Jan Balek
Datum: 30.10.2017 09:15
uživatel: 126363

Dobrý den, asi 3 dny mám problém s tím, že mi otevírá zpětný pojistný ventil u zásobníku vody a to i když bojler vodu v zásobníku právě neohřívá. Volal jsem na vodárny a tlak je konstantní, tj. nedošlo ke zvýšení. Soused má manometr a ukazuje mu plus mínus 4 atm. Ventil je to tento TE-2852 DN20 a má na víčku uvedený pojistný přetlak 6,7 bar -
http://www.dzd.cz/images/download/Navod_pojistny_ventil_TE2852.pdf

Protože máme dost tvrdou vodu, tak měním ventil cca 1x za 3 roky, tento je ovšem půl roku starý.

Nenapadá vás příčina proč k tomu dochází ať vím na co se zaměřit ? Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 04.12.2017 08:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126382
reakce na ...
Dobrý den Honzo,
předpokládám, že soused má ten manometr na vstupu a ne náhodou na redukčním ventilu, který potom ukazuje již zredukovaný tlak...
Uvádíte, že máte zřejmě otevírací přetlak 6,7 bar; to je ale divné, i v tom návodu, co jste přiložil, je max 6, navíc DZD mají tuším u těchto menších boilerů max. 6. S hlavou ventilu se dá točit dokola, obvykle ve směru hod. ručiček. Tím přeskakuje kuželka přes pružinu a tak se proplachuje sedlo od nečistot. Klidně to dělejte tak dlouho, dokud to nepřestane, většinou to pomůže. Někdy se netoší ale pod plastovou krytkou se dá nadzvednout páčka pružiny.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění