Správné zapojení automatického kotle Attack.

Reklama
LB Lukáš Březina @lukas.brezina před 6 roky30.10.2017 11:30:00
Správné zapojení automatického kotle Attack.

Dobrý den,

topenáři mi zapojovali kotel Attack Wood and Pellet. Co jsem si porovnával s oficiální dokumentací na webu, tak to je trochu jinak..

mám AKU nádrž 2000l.

Dle přiloženého schématu je vidět, že tam nemají vůbec expanzní nádobu. Je to správně?

Zapojení mám to první, víceméně, přes oventrop.
Expanzní nádrž mi připojili (300l) tak jak je vidět - na zpátečce.
pojistný ventil mám jak na nádrži, tak na zpátečce u kotle.


Můj dotaz je - ta expanzka - podle mě tam být musí, pokud musí, tak je správně zapojená? Neměla by být ještě jedním fousem vyvedená do akumulační nádrže? Předpokládám, že když se v oventropu zavírá a otevírá trojcestný ventil, tak to tlakové vyrovnání do expanzní nádrže asi nemusí fungovat úplně ideálně...

Plus jsem ještě přiložil zapojení akumulační nádrže. Čerpadlo mám na stoupačce do domu, (Alpha 2 auto adapt), před ním je 3cestný ventil, co přimíchává zpátečku...

řeším trochu problém, že když mám nádrž v polovině na 40°C a vršek na 60-70°C, tak ji úplně nevybiju, protože už tlačím do stoupačky max 40°C, resp. moc toho doma neohřeju...
napadlo mě, že bych stoupačku posunul ještě o přírubu výš a vratku z kotle o přírubu níž. Tím bych asi docílil lepšího prohřátí nádrže a také zároveň bych z nádrže dostal více teplé vody?

V nádrži je vnořený nerezový šnek, který bude plnit princip bojleru, ale ještě nebyl čas to zapojit. Nádrž mi zapojovali podle schématu zde: https://akumulacni-nadrz.cz/lmt-2000-1v.…

co myslíte? Děkuji za obě rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.