Věnec - 5 cm příčka Ytong

Autor: Martin Domanský
Datum: 06.11.2017 14:55
uživatel: 126429

Zdravím,
stavím z broušeného porothermu 30, obyčejný obdélník, vazníková střecha.
Co jsem hledal zde na foru, tak se tu již tato varianta párkrát objevila, chtěl jsem se zeptat na realizaci. Udrží ty 5 cm příčky z obou stran 20x25 cm betonu, nebo je potřeba je ještě nějak podepřít? Stavíme svépomocí a bednění bych se pokud možno vyhnul co největším obloukem. za použití obyčejných věncovek by vycházela šířka věnce pouze 14 cm, což už je zřejmě nevyhovující, nehledě na nosnou příčku, která má 25 cm, s Ytongem by na ní vycházelo pořád minimálních požadovaných 15 cm. U profily zase vycházejí o nějakých 9 tisíc dráž a kvalita zřejmě bude srovnatelná s vyzděnými ytongy...
Za případné návrhy realizace bez bednění předem děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda06.11.2017 19:59
Miroslav Sychra06.11.2017 18:16
Mirek Svejda06.11.2017 15:09

Datum: 06.11.2017 18:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122524
reakce na ...
Fotogalerie:
Já dělal věnec pomocí bednění a je to sakra rychlé resp ja dělal bednění jen na 3 prkna a ve vnitř je 2cm xps i když by stačil obyč EPS. Je to rovný, rychlý a i částečně zateplený. Viz foto.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 06.11.2017 19:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Já jsem dělal bednění z OSB desek, ale primární důvod byl, že jsem je měl. Jinak u varianty s takto tenkými příčkovkami bych se obával, že je při hutnění vylomíte. Já jsem to jistil tím, že jsem zvenčí dal prkna, které jsem prodrátoval skrz věnec.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 06.11.2017 15:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Dělal jsem věnce jak s pomocí příčkovek, tak i pomocí bednění. Varianta s bedněním je výrazně rychlejší, levnější a věnec je na plnou šířku zdiva. Nevím proč se této variantě chcete zdaleka vyhnout.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?