tloušťka opěrné zdi-příčky

Autor: jitka hodna
Datum: 06.11.2017 19:42
uživatel: 124471


Fotogalerie:

Máme na stavbě už uloženou jímku, vedle ní je 40 cm mezera,kterou zasypeme zemí a vedle ní bude v zemi sklep. Jakou tlouštku té příčky-mezi mezerou se zemí a sklepem ? Příčka bude 3m dlouhá a 2m vysoká.
Normalně se staví ze ztraceného bednění. Nás napadlo ji vyskládat z plotových betonových podezdívkových dílců , které jsou tlusté 6 cm.
Jesti by unesly tu zem z 40cm široké mezery mezi příčkou a žumpou. v příloze je obrázek v měřítku : 1 čtvereček= 10 cm. Cihlová zed by se musela zvenčí hydroizolovat a není tam dostatek místa aby se tam vlezlo a svařila Ipa. Tak jsme mysleli že ten beton.dílec by se izolovat nemusel. Jenom jestli by se vahou tý zeminy neprovalil. Tedy,jak tlustou příčku udělat? Ztracené bednění 15 cm, nebo by stačil ten plotový dílec 6 cm tlustý? Díky za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: jitka hodna
Datum: 06.11.2017 20:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124471
reakce na ...
Fotogalerie:
Text k fotu: příčka by měla stát mezi základovým pásem a betonovým sloupem= délka 3m, výška 2 m.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?