Attack wood and pellet - větší oběžné kolo - odtah spalin

Reklama
LB Lukáš Březina @lukas.brezina před 6 roky08.11.2017 10:53:00
Attack wood and pellet - větší oběžné kolo - odtah spalin

Dobrý den,

máte někdo prosím zkušenosti s větším oběžným kolem na tomto kotli, zda tam vůbec lze dát?
Účinnou výšku komína máme 8m (200mm), ale přijde mi, že kotel dehtuje a nebo je docela v útlumu..resp...

zatopení je v pohodě, pustí se odtahový ventilátor, natápí se a po chvíli svítí už regulace, odtahový ventilátor neběží. Skoro si říkám, že na 25kW výkonu co by měl mít by měl fajrovat trochu jinak, ale nemám s tím ještě moc zkušeností a také nemám možnost porovnat...

Topíme teď suchým smrkovým dřevem (Staré krovy) a sem tam tam hodím kýbl větší štěpky (tak 5-12cm) (2 roky stará, suchá).

Nebo případně, máte zkušenosti s tím externím odtahovým ventilátorem co attack prodává?

Docela mi vadí, že při otevření dvířek přikládací komory se sice zapne odtahový ventilátor, ale kouř jde i tak dovnitř do místnosti.

Napojení kotle do komína je...

kotel-> 90° koleno -> 1,2m trubka -> redukce 150/200mm do keramického komína 90° sopouch.

kominíci nic neříkali, topenáři taky ne... no, topenáři ani hlavně nemají čas a snad ani náladu jezdit..

Případně, pokud by zde byla nutnost ještě toho dalšího odtahu, ví někdo na jakou svorkovnici to připojit? Koukal jsem do manuálu a tam je svorkovnice pouze na 1 odtahový ventilátor, který je už zapojený, tak jestli to hodit k tomu.. nebo ...

teplota spalin se pohybuje od 140 do 170°C, cca.. záleží, jestli kotel reguluje nebo ne...

Každopádně děkuji za rady!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

21 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.