izolace stěny

Autor: mira chvatík
Datum: 12.11.2017 21:47
uživatel: 108482

Dobrý den
máme v domě společnou stěnu se sousedkou. Tato stěna je v přízemí pouze 15cm tlustá. Pokud sousedka pouští vodu tak to bez problému slyšíme. Prosím o radu jak,čím zaizolovat tuto stěnu co nejmenší tloušťkou izolace, protože se jedná o kuchyň, která už tak není moc velká. Tato nová izolační stěna musí umožnit zavěšení skříněk kuchyňské linky a vedení elektroinstalace. Jeden zedník mi říkal, že snad použít tvrzenou minerální pěnu, ale na tu by asi nešly zavěsit skříňky předpokládám....
Prosím poraďte, včetně postupu montáže pokud možno. Moc děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Laďa Jaskva13.11.2017 10:01
Jiří Kubíček12.11.2017 22:00

Datum: 13.11.2017 10:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Pokud se má primárně řešit odhlučnění stany, tak se předstěna nesmí do odhlučňované stěny kotvit. Řešení ztěžuje požadavek, že to musí unést kuchyňské skříňky. Já bych volil předstěnu, která by byla z klasických UW a CW tloušťky 50 mm a předstěny by byla ukotvena pouze v UW profilech na podlaze a na stropě. Konstrukce musí být cca 10 mm od odhlučňované stěny. Klasická osová vzdálenost CW profilů je 625 mm. Vy byste musel udělat rošt z osovou vzdáleností 312 mm, nebo v nejhorším případě 416 mm. Celý prostor se vyplní nějakou akustickou minerální izolací a zaklopí akustickou sádrokartonovou deskou. Mě se pro zavěšování kuchyňských skříněk osvědčilo pod tu sádrokartonovou desku naroubovat pozinkovaný plech 0,6 mm
do které ukotvíte cokoliv. Tam mám držák na TV ( 50palcová plazma - váha cca 50 kg ). Touto předstěnou tloušťky 72 mm dosáhnete solidního útlumu, i když hluk zcela nezmizí.
S pozdravem Laďa

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 12.11.2017 22:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jestli nebude problém s připevněním roštu do 15 cm silné zdi, tak bych asi udělal rošt, do něj dal minerální vatu a opláštil to deskami fermacell.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?