změna dodavatele - výpověď smlouvy

Autor: Luděk Rublič
Datum: 13.11.2017 14:42
uživatel: 126489

dobrý den, prosím o radu.
Chtěl bych změnit dodavatele energií. Vzhledem k tomu, že výročí smlouvy mám k 31.12.2017, tak jsem svému stávajícímu dodavateli, v polovině 10/2017 poslal písemně nesouhlas s automatickým prodloužením smlouvy. Domníval jsem se, že od 1.1.2018 mohu uzavřít smlouvu s novým dodavatelem. Bohužel jsem zřejmě nedodržel výpovědní dobu a můj stávající dodavatel sice akceptoval můj nesouhlas s prodloužením smlouvy a potvrdil mi, že smlouva zanikne 31.12.2018.
Mám nějakou jinou možnost změnit dodavatele dříve? A jak mám případně postupovat? Díky moc za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
karak karak13.11.2017 23:17
Jan Schindler13.11.2017 21:38

Datum: 13.11.2017 23:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115487
reakce na ...
Jde to pres ukonceni trv.pobytu (dodavatel pozaduje naskenovat smlovu o prevodu trvaleho pobytu nebo ukonceni najmu atd. a vyjadreni noveho platce, ze si nepreje pokracovat v odberu). Skutecnou zmenu pobytu a zapis v OP uz nepozadoval.

Autor: Jan Schindler
Datum: 13.11.2017 21:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,

teoreticky sice existují možnosti dřívějšího ukončení smlouvy, ale původní dodavatel si dá velký pozor, aby Vám nedal šanci uniknout předčasně.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?