Bezdratove propojeni dvou schodistovych okruhu

Autor: MaraOu MaraOu
Datum: 13.11.2017 17:52
uživatel: 121061

Dobry den,
Prosim o radu v nasledujicim problemu. Opravil jsem dum stojici na dvore starsiho domu a potreboval bych vyresit osvetleni dvora tak, aby se dalo bezpecne ovladat z obou domu, respektive z kterehokoli vypinace po ceste.

V soucasnosti je razeni klacicke, 6ka vypinac u brany jeden krizovy vypinac 5 po ceste a jedna 6ka v garazi. Tzn kdyz vejdu branou, tak si rozsvitim a v garazi zhasnu. Jednoduche a funkcni

Problem je ze potrebuju stavajici okruh s podobnou filozofii dotahnout az do domu ve dvore. Takze nejjednodussi by bylo protahnout stavajici rozvod z garaze do druheho domu. Nelibi se mi vsak 2 veci.

1) musim rozkopat dvur kvuli kabelu
2) Dum ve dvore ma svoji vlastni elektroinstalaci, takze v pripade ze vypnu lhavni jistic, budou se mi vyskytovat v dome a v rozvodnici prvky stale pod napetim privedenym ze starsiho domu, coz se mi uplne nelibi.

Chci se teda zeptat, zda neni nejake bezdratove reseni, kdy do kazdeho okruhu umistim bezdratove rele, ktere se spolu budou bavit a synchrone zapinat, nebo vypinat osvetleni?

Dekuji OM

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
MaraOu MaraOu13.11.2017 21:21
Petr Zíka13.11.2017 18:46

Datum: 13.11.2017 18:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Třeba ABB má široký sortiment bezdrátového ovládání:
http://www117.abb.com/catalog.asp?thema=4515&category=769
Je to profi řešení, je nutné počítat s vyšší cenou.
Pokud je to jen trochu možné, položil bych mezi domy chráničku (chráničky). Časem by se protáhl internet, domácí telefon, signál vysokého/nízkého tarifu a podobně. Ovládání světla křižákem a schodišťákem je levné, prakticky nezničitelné s nulovou údržbou a opraví to každý. Jen bude v jedné krabici navíc štítek "Pozor, pod napětím i při vypnutém hlavním spínači!".

Autor: MaraOu MaraOu
Datum: 13.11.2017 21:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121061
reakce na ...
Děkuji za reakci,
To jsem přesně hledal... teda až na to, že vysílač stavu kontaktů do din lišty bych potřeboval dvakrát kvůli zpětné vazbě a to jsme cca na 7 tisících. Lehce nemilé překvapení, byl bych ochoten dát tak půlku.
Takže to budu asi řešit tím rýčem, ale znáte to, zeptat jsem se musel :)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvateleWC instalační prvky Nicol INEO pro mokrý i suchý proces zazdění