Pasivny RD - FVE + aku + el.podlahove

Reklama
PK Peter Kratky @peter.kratky517 před 6 roky23.11.2017 16:32:00
Pasivny RD - FVE + aku + el.podlahove

Dobry den,
chystame sa na stavbu RD - 2 patra, obdelnik, rovna strecha, podlahova plocha 2 x 100m2, vsetky okna orientovane na juh, pasiv, rekuperacia, tepelne straty odhadovane na 3kw.
Mal by som dotaz ohladom nasledujuceho sposobu vytapania+ohrev TV:
- na streche hybridna FVE - 4kwp, k tomu baterka s kapacitou 7kw
- vytapanie celeho domu cez el.podlahove topeni
- ohrev TV taky elektrika s velkou akumulackou (200l?)

Je take riesenie vobec realne? Zatial sa povazujem za tazkeho amatera co sa technologii tyka ale moja predstava by bola:
- v lete - vyprodukovana elektrina sa pouzije na nabitie baterie, nasledne chladanie klimou + prebytky na ohrev TV
- v zime - vyprodukovana elektrina sa pouzije na nabitie baterie - pravdepodobne len ciastocne - bude ta elektrina stacit na vytapanie objektu cez podlahove topenie pripadne ohrev TV?

Nakupovaniu elektriny v zime sa asi nevyhnem ale predpokladam, ze by to pri znizenom tarife bola 'zanedbatelna' ciastka.
Dom by bol v podstate takmer sebestacny. Skor sa mi jedna o samostnu realnost takeho zapojenia/fungovania po technickej stranke?

Do riesenia cez rozne TC sa mi moc nechce, skor verim v buducnost elektriny, vacsim kapacitam baterii v najblizsich par rokoch atd.

Vopred dakujem za postrehy.
p.Kratky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

18 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.