Prosvítající tvárnice

Autor: Antonín Skala
Datum: 24.11.2017 19:07
uživatel: 126580

Fotogalerie:

Dobrý den, prosím o radu. Během posledních cca 14 dnů mi začaly v obývacím pokoji a na chodbě prosvítat tvárnice skrz malbu. V obou místnostech jsou různě staré malby. Okna jsou plastová a v obývacím pokoji je snížený strop s izolací. Dům je bez izolace. Nikdy dříve jsem nic podobného nepozoroval.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola26.11.2017 21:29
Antonín Skala26.11.2017 19:39
Pavel Lysak26.11.2017 18:29

Datum: 26.11.2017 18:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112796
reakce na ...
Okna jste měnili letos? Zkuste si pořídit vlhkoměr. Podle mě se díky oknům zhoršila přirozená výměna vzduchu a vlhkost vám nyní kondenzuje na chladných místech.

Autor: Antonín Skala
Datum: 26.11.2017 19:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126580
reakce na ...
Okna máme více jak 5 let. Vlhkost se pohybuje okolo 45% při 24 °C.

Autor: Jozef Homola
Datum: 26.11.2017 21:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Myslím si, že příčina může být jinde. Že jsou tam tvárnice o jiných tepelných vlastnostech není pochyb. Kdyby to byla vlhkost, tak to ověříte během půl hodiny, když zblízka budete foukat z nějakhého teplometu teply vzduch. Taky můžete udělat pokus a vzít savo a rozhraní některé tvárnice přetřít a až uschne uvidíte, zda to změnilo barvu. Podle mne se to vytvářelo už delší dobu ale jste si toho nevšim. Může to být sedání mikro prachu, který se ale "zažere" a nejde jen tak odstanit a způsobuje to právě jiná teplota povrchu. Všimněte si tu světlou barvu v rohu. Vlhkost by nedokázala udělat tak pravidelně vykreslené tvary.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?