nadkrokevní izolace

Rubriky:

Reklama
PK Pavel Kulhánek @pavel.kulhanek632 před 6 roky28.11.2017 16:51:00
nadkrokevní izolace

Dobrý den,
rozhodl jsem se pro rekonstrukci zateplení podkroví na rodinném domku.Rekonstrukce by se prováděla z exterieru ( sundat krytinu, odlaťovat atd.)
Izolace mezi krokvemi je 16 cm minerální vaty což je dnes zcela nevyhovující a proto bych chtěl přidat ještě nadkrokevní izolaci.
Můj dotaz směřuje ke skladbě tohoto zateplení.Místnosti v podkroví jsou vytápěny na +/- 22 C' (den) a 19 C' (noc), vlhkost nevím.
Mezi krokvemi by zůstala vata 16 cm ( sklo nebo kámen !? ) a teď jde o to co nad krokve. Někde jsem se dočetl, že kombinace vaty mezi krokvemi a PIR desek nad krokvemi se nedoporučuje ( i cenově je to asi nejdražší ) z mého průzkumu na internetu mě vyšli dva systémy.

http://www.knaufinsulation.cz/nadkrokevn…

www.youtube.com/watch?v=WmmuTpxKEc0

Já se osobně kloním k Isoveru, který by byl difůzně uzavřený. Takže skladba by byla :

SDK
rošt + vz.mezera
parozábrana
16 cm vata
záklop
24 cm vata
fólie
vz. mezera
krytina

otázky které mě zajímají :

1- je správně umístěna parozábrana ( dávala by se shora přez krokve ) nebude to vadit ?

2- nebude vadit záklop ? ( difuze ) a z čeho udělat ? cena

3- celkové vyjádření k tomuto řešení popř. návrh jiného řešení.

4- ještě mimo téma, má cenu izolovat 60 cmm obvodovou stěnu která je 45 cmkámen, malta občas cihla a 15 cm cihla z interierové strany ( jaké jsou izolační vlastnosti této stěny )

Za veškeré odpovědi děkuji, moc o tom nevím, zatím si dělám obrázek o možnostech a sháním informace. Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.