Spotřeba tepelného čerpadla

Reklama
PG Petr Grohmann @petr.grohmann před 6 roky25.12.2017 22:15:00
Spotřeba tepelného čerpadla

Měl jsem možnost změřit skutečnou spotřebu tepelného čerpadla vzduch-vzduch u typu Midea/Comfee MSR23-09HRDN1-QE. Uváděný Topný výkon 2.679 [W/h, topný příkon 175-1.230 [W]. V místnosti 4x4x3m a teplotě 23°C při vnější teplotě 5°C byla hodinová spotřeba 760 W. Spotřeba spadla na uváděný 175 W pouze na několik minut ale jinak se držela od 600 W do 1000 W. Smysl TČ mi tedy u tohoto zařízení chybí. Při porovnání s běžných horkovzdušným ventilátorem byla při stejné teplotě 23°C hodinová spotřeba 520W. A to topidlo více stálo jak topilo, což hlídal zabudovaný termostat.
Když jsem hledal dostupné informace k jiným typům dalších výrobců, dopátral jsem se k pouze k hodinové spotřebě podobných zhruba 800W. Zaplatit za TČ 15000, abych dostal drahý horkovzdušný ventilátor navíc s vyšší spotřebou mi připadne jako dobrý vtip od prodejců, popř. výrobců.
Ví někdo o TČ pro plochu do 50m2, se spotřebou elektřiny méně jak 200 W ? Pokud takové není, tak je celý humbuk o výhodnosti TČ naprostý blábol.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

83 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.