Jaký typ tepelného čerpadla: monoblock-split-inverter

Autor: Lubomír Ludvík
Datum: 28.12.2017 15:41
uživatel: 112481

Dobrý den, budu řešit výměnu starého plynového kotle za tepelné čerpadlo. Jelikož u nás jsou ceny díky dotacím pokřivené, našel jsem zahraničního výrobce, konkrétně německou firmu MICHL.

V nabídce jsou tři typy: http://michl.com/index.php/shop/heizungs-waermepumpen
monoblock 16 kW stojí 2360,-E
typ split 16 kW stojí 2750,-E
inverter 12 kW stojí 3500,-E
Které z nich se dá použít i při teplotě venkovního vzduchu -5 st.C?
Kolik kW by mělo mít čerpadlo, když roční spotřeba plynu je v objektu 30 MWh (2700 m3 plynu)?

Děkuji za vaši odpověď a čas.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lubomir Švarc03.01.2018 08:45
Harry Breindl03.01.2018 07:41
Honza Kopřiva28.12.2017 18:26

Datum: 03.01.2018 07:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100217
reakce na ...
Dobrý den
Budu trochu polemizovat.
Připojoval jsem milionové čerpadlo z takzvaného západu a byl to docela propadák. Cena, složitost zapojení a i kvalita. Nic moc, posléze jsem zjistil že těch čerpadel vyrábí neuvěřitelné množství za rok a to 7 ks. Naproti tomu jsem montoval dodaná čerpadla z Číny. Samozřejmě jsem byl k těmto poněkud skeptický.
Tak že jsem udeřil a pak zjistil že v té Číně byli a pěkně se podívali. V Tč jsou namontovány ty nejlepší komponenty světových výrobců, a hlavně ta továrna nebyla nějaká garáž, ale robotická továrna s 500000 ks ročně.
Nejen že ty Tč jsou relativně levné, ale prostě chodí na první zapojení, Některá už jsou víc jak pět let. Nějaké reklamace si číňani asi nemohou dovolit. Konec konců i naši chlaďaři to umí. U mono bych napříště primární okruh udělal nezámrzný. Jinak samozřejmě další komponenty zapojení.
Návod jsem nejdříve přegoogloval, a pak jsem ho dostal i v češtině.
Také jsem si zjistil jak je to s klimatickou polohou a bylo mi řečeno že pro různé světové klimatické zóny se počítá. Jen se musí vědět co chci.
Tč se vším i montáží jsem pak dal za asi 140000,-. Byla to rekonstrukce. A co cena nějakého lepšího plynového kotle a k tomu sazba za elektro pro celý dům.
To že se nálepky na těch bednách liší je jen obchodní strategie. Však vysavač ETA se prodával v Německu pod značkou PRIVILEG. A jiné. V tom problém nevidím.
Také vím o jednom, který opravuje tak že Tč vymění a pak si to opraví doma v dílně.
Breindl

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 03.01.2018 08:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
U tč není z číny jen faktura.

Autor: Honza Kopřiva
Datum: 28.12.2017 18:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100266
reakce na ...
Nechci vám kazit radost z nižších cen ale jedná se s největší pravděpodobností o jakási ve velkém vyráběná a dovážená čínská NoName "tepelná čerpadla" která si firma Michl opatřuje vlastní samolepkou (takové dovážecí firmy co si přeštítkovávají noname číňany jsou v čechách také). O tom co je uvnitř se nikde člověk nedočte. O případném následném servisu je pak možno polemizovat, obzvláště v na našem území.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?Jak navrhovat, prodávat a instalovat řízené větrání a moderní vytápění