Kritika na Verner a Benekov

Autor: Milan Richter
Datum: 10.02.2018 21:48
uživatel: 127173

Jelikož řeším výběr vhodného kotle pro vytápění domu kusovým dřevem a dřevním odpadem, navštívil jsem ze zajímavosti veletrh vytápění teď v holešovicích. Mám tak nějak předvybranej Verner 210ku, nebo Benekov D18, ale na veletrhu mě zaujal stánek firmy Esel Technologies, kde měli vystavenej Guntamatic Biosmart 14. Taková věc samozřejmě zaujme, tak jsem se zapovídal se zástupcem firmy a chvilku mi vyprávěl o kotli. Naprosto nepochybuju, že ten kotel bude super, o tom myslím není pochyb. Samozřejmě ta cena je už malinko přes čáru, pokud člověk není fanda do topení nebo prachy vůbec neřeší. Firma Esel montuje i Vernery i Benekov, tak jsem se pána zeptal jaký maj s těmito kotli zkušenosti. Pán mě dost zaskočil a sdělil mi, že kotle od Benekovu a Verneru na dřevu mi vůbec nenamontujou, že nefungujou a nebudou kvůli tomu řešit nějaký záruční opravy. Říkám mu, že přeci oba ty kotle by měly spalovat dřevo a dřevní odpad, výrobci to uváděj a kotle se kupujou. Tak pán mi opět sdělil, že je to blbost, že ty kotle prostě nefungujou a jejich firma mi je nenamontuje. Pak mi začal vyprávět, jak je Guntamatic výhodnej v nějakým balíčku s akumulačkama a já nevím s čím vším......Debatu jsem utnul a šel pryč, pán nedokázal říct nic konkrétního proč je Verner a Benekov k hovnu, jen mi dokola nutil ten jejich úžasně výhodnej balíček s Guntamaticem. Na stánku Vernera jsem si popovídal s normálním člověkem a tak nějak jsem se utvrdil, že zůstanu u původní myšlenky a půjdu do Vernera.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaroslav Dítě14.02.2018 16:20
Pavel Bareš14.02.2018 15:35
vladan jedlička14.02.2018 14:09

Datum: 14.02.2018 14:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118024
reakce na ...
a co atmos?

Autor: Pavel Bareš
Datum: 14.02.2018 15:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100911
reakce na ...
Dobrý den,
Atmos na dřevní odpad vůbec nedoporučuji, aspoň ne verzi bez keramiky ve spalovacím prostoru verze S na konci (kterou mám já). Pokud není dřevo tak akorát velké (průměrově) tak to moc dobře nehoří - netvoří se optimálně žhavý základ nebo se ucpává tryska. Taky je problém pokud dřevo není úplně suché.
Po cca 6letech topení dřevem bych při mojí spotřebě cca 20prm uvažoval spíše o VERNERU A251 nebo tepelném čerpadle.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 14.02.2018 16:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Ještě ke kotlům ATMOS. Výrobce nabízí čtyři varianty kotlů s ručním přikládáním. Jsou to kotle řady DCxxS, které jsou určeny pro spalování dřeva, podotýkám kusového, štípaného. Dále to je řada DCxxGS, které mají vylepšený přístup vzduchu do zplynovací komory a snížené ochlazování této části. Jsou rovněž určeny především ke spalování štípaného dříví o stanoveném rozměru polen. Pak to je DCxxGD, který má obdobnou konstrukci zplynovací komory jako DCxxGS, má však odlišný výměník se zvětšenou plochou pro převod energie. Palivo je stejné jako u předchozích. Ani jeden z těchto kotlů není uzpůsoben na spalování štěpky. Dříve byl vyráběn kotel DCxxRS pro spalování dřevních briket. Vzhledem k jeho konstrukci v něm bylo možno spalovat i dřevo, případně štěpka s nižším obsahem vlhkosti.
Dále to je zplynovací kotel na uhlí hnědé A1 CxxST, u něhož je možné topit i štípaným dřevem. Mezi zatím používané, ale neschválené palivo patří štěpka. Vzhledem k malému objemu násypky je výrazně zkrácena doba přikládání. Poslední řada je řada ACxxS, která je přizpůsobena pro spalování uhelných briket, případně i černého uhlí.
Pro spalování černého uhlí však není certifikován. Vzhledem k principu spalování a z toho důvodu malého rozsahu možnosti regulace výkonu je doporučena a vyžadována montáž pouze s akumulačními nádržemi.
Malé kotle na spalování štěpky na našem trhu téměř chybí, nebo jsou cenově težko dostupné. Tím myslím se schváleným ekodesignem.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czKoupě nemovitosti zatížené exekucí: Jak postupovat, abyste minimalizovali rizikaPraha by měla zanést do Metropolitního plánu metro na ŽižkovPřihlaste svou firmu, školu nebo obec do soutěže Přeměna odpadů na zdrojeBarevnost okna dotažená k dokonalosti