Set - KK, penely, akumulačka - jeden výrobce

Autor: Hynek Čtvrtník
Datum: 12.02.2018 07:48
uživatel: 127102

Zdravím pánové či dámy, nemá zda někdo osobní zkušenost se sety kondenzační kotel, fototermika, akumulačka od jednoho výrobce? Zvažuji zdroj vytápění a ohřevu TUV v rámci kompletní rekonstrukce nově zakoupeného domu nedaleko v Ostravě. S ohledem na přitažený plyn a možnost řešit odvod spalin přímo přes stěnu technické místnosti, jsem rozhodnut pro plyn. Vytápění bude řešeno teplovodní podlahové v obytné části v přízemí a deskové radiátory v patře a podkroví. Dům bude kompletně zateplen, vyměněna okna. Na stránkách Junkers či Vaillant jsem narazil na zmíněné sety

http://www.junkers.cz/pro_nase_zakazniky/produkty_junkers/detail_produktu/detail_produkt_14467

https://www.vaillant.cz/pro-zakazniky/produkty/solarni-system-solar-set-1-8320.html

Cena bratru kolem 150 tis. za set. Uvažované řešení je solar na ohřev TUV, nikoliv vytápění. Líbí se mi ucelenost daných systémů a to, že by snad vše mělo být odladěno, aby si spolu jednotlivé komponenty rozuměly. Jde zmíněné podle místních zkušených bardů o použitelnou věc nebo jen předraženou pitomost?

Předem díky za názory a zkušenosti

Hynek

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Mirek Svejda12.02.2018 14:23
Hynek Čtvrtník12.02.2018 12:53
Lubomir Švarc12.02.2018 10:55
Jiří Kubíček12.02.2018 10:50
Mirek Svejda12.02.2018 10:28

Datum: 12.02.2018 12:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127102
reakce na ...
Tepelné ztráty po aplikace všech opatření ještě nevím, projekt se aktuálně připravuje. Vytápěná plocha kolem 200 m2, 4 členná rodina. TČ mě poněkud míjejí, tedy zamlouvala by se mi voda/voda, nicméně v mých podmínkách nereálné. Proto ten plyn a kombinace s fototermikou se mi zamlouvala s ohledem na potřeby teplé vody mimo topnou sezónu, kdy by snad kotel mohl jet minimálně. Ekonomicky to spočtené nemám, to bych se takto naivně neptal. Vedu spíš filozofickou v úvahu v době příprav a plánování. Do budoucna by na střechu měla/mohla přijít fotovoltaika, ale v tuto chvíli mimo naše finanční možnosti.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 12.02.2018 14:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Proč Vám vadí TČ vzduch-voda ? Instalační náklady vás vyjdou srovnatelně a provozní výrazně lépe. FVE i soláry nemají bez dotací návratnost.

Autor: Lubomir Švarc
Datum: 12.02.2018 10:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 108029
reakce na ...
Sluneční kolektory jsem osobně zrušil v roce 82.
Pokud chcete ekonomicky topit a ohřívat TUV,ozvěte se.Ukážu Vám několik objektů v okolí Ostravy.
svarclubomir na seznamu.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 12.02.2018 10:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, máte zjištěno, kolik to bude stát celé i s cenou práce a veškerým materiálem až po dovedení k topné soustavě ? Řekl bych že cena bude +- podobná jako cena nějakého slušného TČ i s ohřevem TV, ale levnější provoz budete mít s TČ a navíc ještě levnější sazbu EE pro celou domácnost. Dále by nebylo špatné uvést, kolik osob v domě bude a jaký je předpoklad tepelných ztrát domu po té kompletní rekonstrukci. Plyn sám o sobě není úplně špatná možnost, když už je přiveden do domu, ale to tím plynem můžete rovnou ohřívat i TV, ty soláry pro ohřev TV mají velký problém s návratností i při porovnání s ohřevem elektřinou, natož při porovnání při ohřevu s plynem. Záleží na tepelných ztrátách, ale buď bych šel cestou TČ nebo cestou, kdy vše bude řešeno jen pomocí plynu. Soláry bych z toho úplně vynechal.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 12.02.2018 10:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Dostáváte se s cenou na úroveň sestavy s TČ. Nebylo by vhodnější pouvažovat o tomto řešení ? Případně kombinace plyn pro topení a ohřev TUV pomocí bojleru s TČ ?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czKoupě nemovitosti zatížené exekucí: Jak postupovat, abyste minimalizovali rizikaPraha by měla zanést do Metropolitního plánu metro na ŽižkovPřihlaste svou firmu, školu nebo obec do soutěže Přeměna odpadů na zdrojeBarevnost okna dotažená k dokonalosti