Akumulačná nádrž Fat Boy 1000 l.

Autor: Jozef Pacera
Datum: 13.02.2018 00:05
uživatel: 127171

Chcel by som poprosiť niekoho, kto má AN Fat Boy nainštalovanú či by mi nemohol seriózne poradiť, či má význam ju zapojiť, alebo radšej kúpiť novú a tejto sa zbaviť. Mám ju kúpenú 4 r. Z rodinných dôvodov som musel prestať s rekonštrukciou kúrenia a tak AN a iné veci do kúrenia stáli až doteraz. O dva týždne prídu kúrenári a chcem byť pripravený. Nemám ani tak strach že by to bolo celé zle, práve naopak, myslím si že toto riešenie AN je výborné, len ma upozornili že by mohol byť veľký úbytok teplonosnej vody v nádrži odparovaním, až 50 l/deň a to by už mohlo robiť problémy s vlhkosťou v byte. Ak sa nájde niekto, budem mu veľmi vďačný.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Pacera13.02.2018 10:29
Mirek Svejda13.02.2018 09:56
Jozef Pacera13.02.2018 09:42
Jaroslav Dítě13.02.2018 09:28
Šalý Jaroslav13.02.2018 07:08

Datum: 13.02.2018 09:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
V tomto případě bych se obrátil v první řadě na výrobce, který by měl mít tuto otázku, která rozhodně není zanedbatelná , vyřešenu. Nádre by měla být rozhodně ve vrchní části uzavřena a opatřena nějakým expanzním zařízením, které by absorbovalo zvětšení objemu a zároveň vracelo zpět případný kondenzát. Pokud tomu tak není, může k odpařování určitého množství vody docházet. vlivem 100% nasycení vrstvy nad hladinou, by však tato ztráta neměla být rozhodně tak vysoká, jak uvádíte. Rozhodně bych se dále o věc zajimal, než vysolit znovu nějakých 30k za akumulaci, nehledě na to, jak ji do baráku dostat.

Datum: 13.02.2018 09:42 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ďakujem za reakciu, v manuály je všetko jasne popísané, samozrejme sa budem toho v plnej miere pridŕžať. Mňa skôr zaujíma osobná skúsenosť majiteľa tejto AN. Neviem koľko týchto nádrží bolo predaných, ale verím že sú domácnosti slúžia dodnes aj keď sa už pravdepodobne prestali vyrábať. Ak mi nikto neodpovie nainštalujem ju aj s vodomerom a uvidí sa. Áno presne o to mi išlo keď som ju kupoval, ako 250 kg AN dostať do podkrovia.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 13.02.2018 09:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Tato nádrž má uzavírací víko, Stačí tedy přidat trubku pro odvětrání vytažené např. na půdu. Vodní pára zkondenzuje a steče zpět. V tomto bych problém neviděl. Osobně se mi tyto nádrže nelíbí. Jsou poměrně drahé a nelze plně využít akumulační objem. Jednak je zde omezení na maximální teplotu a teplo se vždy předává pomocí výměníků s určitým teplotním spádem. Pokud máte možnost ji prodat, tak bych radši koupil nějaké nádrže z řady LMT.

Datum: 13.02.2018 10:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ďakujem, prospešné rady.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 13.02.2018 07:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
píšete prídú kúrenári. A máte projekt? V něm musí být všechno vyřešené.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czKoupě nemovitosti zatížené exekucí: Jak postupovat, abyste minimalizovali rizikaPraha by měla zanést do Metropolitního plánu metro na ŽižkovPřihlaste svou firmu, školu nebo obec do soutěže Přeměna odpadů na zdrojeBarevnost okna dotažená k dokonalosti