Diskuse ke článku: Vše se točí kolem kotlíkové dotace

Autor článku: Ing. Jan Blažíček, redakce
Plné znění článku: Vše se točí kolem kotlíkové dotace
Anotace článku: Kdo nemá své výrobky zařazeny na seznamu státem podporovaných zdrojů tepla, v programu pro který se vžil název „kotlíková dotace“, jako by nebyl. Přítomnost či nepřítomnost konkrétního kotle v této vybrané společnosti se rázem stala pro mnohé zákazníky prvotním kritériem výběru.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Kotlíkové dotaceJakub Nový24.10.2016 16:13
Re (2): memory refreshJosef Zapletal16.05.2016 22:28
Re: memory refreshDavid Rubeš04.05.2016 17:10
memory refreshJosef Zapletal04.05.2016 00:51

Příspěvky
Předmět: Kotlíkové dotace
Autor: Jakub Nový
Datum: 24.10.2016 16:13 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123645
reakce na ...
zdravim,
kdo se v tech dotacich ma vyznat. Nevite odkud cerpat zdroje? Dostane kazdy kdo zazada o tu dotaci? Jaka je prumerna vyse dotace? Diky. Edit: Chce to asi hledat informace v jednotlivých krajích? Viz.:
http://dotace-jednoduse.cz/kotlikova-dotace-kralovehradecky/

Předmět: memory refresh
Autor: Josef Zapletal
Datum: 04.05.2016 00:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Mnozí naši spoluobčané příliš nepochopily politiku vlády a myslí si, že koupí automatického kotle ušetří a otop díky štědrým dotacím. Tato akce dopadne stejně jako dopadly dotace do plynofikace nebo přímotopů. Situace na trhu s uhlím povede ke zdražení paliva pro automatické kotle a fakticky sblížení cen pelet a uhlí a o to právě jde , stát si dotací do kotlů zajistí odbyt výrobcům pelet a omezí nebo spíše zastaví jejich vývoz, tím se pomůže splnit podíl OZE na energetickém mixu. Samozřejmě cena pelet půjde nahoru s poptávkou. Pelety se budou proto vyrábět i z uměle pěstované biomasy na polích - což je také naplánováno v energetické koncepci. Příjemci dotací, kteří si koupí automat tak vlastně naplní státní energetickou koncepci a budou to oni kdo to všechno zaplatí. Ve skutečnosti se bude cena topení automatem blížit ceně topení zemním plynem.
Na dotacích vydělají jen ti, co si pořídí tepelné čerpadlo, a zoptimalizují otopnou soustavu, pro nižší teploty topné vody ti pak budou mít nízké provozní náklady. Cena ostatních paliv se díky útlumu uhlí fakticky přiblíží k ceně plynu, proto pro ty co mají volbu plyn nebo uhlí je nejlepší buďto tepelné čerpadlo nebo provozovat starý kotel až do roku 2022 a pak přejít na plyn popřípadě pořídit si slabý kotel pro přitápění dřevem , kterého se regulace netýká.

Předmět: Re: memory refresh
Autor: David Rubeš
Datum: 04.05.2016 17:10 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100339
reakce na ...
Ono to s uhlím není tak horké,jak pane Zapletale prezentujete.Samozřejmě,že cena uhlí půjde s cenou nahoru,tak jako každá komodita s poptávkou,nicméně si troufám tvrdit,že dotaci na automat na uhlí se vyplatí hlavně regionu kde se těží-tzn.Ústecký kraj.Je potřeba počítat,že těžaři začínají do ořechu 2 míchat hruboprach.

Předmět: Re (2): memory refresh
Autor: Josef Zapletal
Datum: 16.05.2016 22:28 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Těžba uhlí bude klesat a tím jak klesá těžba pak logicky klesá i množství tříděného uhlí a tím roste jeho cena , samotná poptávka po tříděném uhlí růst v tomto případě nemusí a ona také neporoste. V každém případě blízkost dolů ještě neznamená výhodnost paliva, zvláště pak, když dodavatel tříděného uhlí pro domácnosti - Bílina bude v budoucnu monopol , protože jedině tam se prolomily limity a velká část ostatních dolů bude během příštích 10 let končit a nové doly stát již otevírat nechce.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger