Diskuse ke článku: Světový objev z Liberce aneb co dokáží novináři

Autor článku: Ing. Karel Plotěný, ASIO, spol. s r.o.
Plné znění článku: Světový objev z Liberce aneb co dokáží novináři
Anotace článku: Membránové technologie se již staly jedním z obvyklých a zdravotně méně konfliktních řešení používaných na hygienické zabezpečení pitné a užitkové vody. Relativní novinkou mezi membránovými procesy jsou nanovlákenné membrány, jejich výhodou je vyšší prostupnost (flux). Zajímavostí je, že je hned několik českých výrobců těchto membrán, kteří se snaží o jejich uvedení na trh. Mezi nimi i společnost ASIO.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
světový objevkarel Plotěný22.07.2016 13:27
Filtrace z nanomembránJiří Bušek22.07.2016 11:50

Autor: karel Plotěný
Datum: 22.07.2016 13:27 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110092
reakce na ...
Ahoj, máš pravdu, měl jsem sprdnout tebe za to, že jste si ten článek neautorizovali a nechali v něm zavádějící informace. Jinak jsem vás chválil za to, že jste v oblasti nanovláknitých membrán udělali spoustu práce.
No a hlavně mi šlo o to (přiznám se), aby až někdo další (například my) bude někde seriózně prezentovat něco o vláknitých nanomembránách, aby si toho ještě i někdo všimnul, když v podstatě na trhu už jsou všichni dávno mnohem dál, jak se o tom píše v odborném tisku, ... dělají z kejdy pitnou vodu, z pitné vody víno atd.

Předmět: Filtrace z nanomembrán
Autor: Jiří Bušek
Datum: 22.07.2016 11:50 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123028
reakce na ...
Ahoj Karle,
trochu mě mrzí, že jsi sprdnul novináře za ne uplně korektní informace v v tisku, ohledně fitrace vody přes membrány z nanomateriálů. Novináři napsali co jim bylo sděleno, ale samozřejmě zkráceně. Možná, že jsi mohl zavolat, tak jako Prof. Wanner a mohli jsme o variantách použití diskutovat.
Opravdu jsme nanovlákenné filry s TU vyvinuli a hlavně vývoj dotáhli do praktického využití a to dokonce ve více variantách.
Navrhuji případné setkání a třeba i budoucí spolupráci, ale novinářů jsem se musel zastat.
Jiří Bušek
BMTO GROUP a.s

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czSoutěžní přehlídka „SMART SPACE & LIVING“ pro architekty a projektantyRada Hradce Králové odmítla smír s CTP, rozhodnou zastupiteléNový a bezpečný trend větráníBoj se suchem v ČR: On-line systém, dotace Dešťovka a nová legislativa