Diskuse ke článku: Úprava difuzních vlastností OSB desek

Autor článku: Ing. Jiří Labudek, Ph.D., Ing. Zdeněk Galda, Ph.D., Ing. Jiří Teslík, VŠB - Technická univerzita Ostrava, Fakulta stavební (FAST), Ing. Daniela Štaffenová, PhD., Žilinská univerzita v Žiline, Stavebná fakulta (SvF)
Plné znění článku: Úprava difuzních vlastností OSB desek
Anotace článku: Příspěvek se zabývá difuzními vlastnostmi desek OSB (Oriented Strand Board). Úprava difuzních vlastností OSB dává projektantovi možnost ovlivnit funkci, ale i trvanlivost obvodového pláště stavby na bázi dřeva během zimního období. Výhodou je využití standardních OSB desek s patřičnou úpravou, pro různé funkce v obvodovém plášti. Dle doporučení projektanta lze úpravy provést i ve fázi realizace stavby.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: difúzní a nedifúzní záklop ?
Autor: Jan Rypl
Datum: 06.09.2016 12:31 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100371
reakce na ...
Je skutečně scestné zdifúznění OSB desky provést tak, že v kruhu materiálu o průměru 100 mm (plocha 78,5 cm2) se udělají jen 4 otvory o průměru 5 mm (plocha otvoru celkem 0,785 cm2), tj. kde pak vzniká otvor velikosti jen 1% plochy. To je logicky velice malá díra pro skutečné zdifúznění plochy materiálu.

Když se provede prkenný záklop a mezi prkny šíře cca 150 mm budou štěrbinky široké cca 5 mm, tj. pak otvor v ploše záklopu představuje díru 325 cm2 v 1 m2, tj. díry v ploše materiálu představují plochu o velikosti 3,25 %. Pak už můžeme hovořit od difúzním záklopu, ačkoliv původní mí faktor dřeva je kalkulován 157, jelikož pak mí faktor klesá o 1-2 řády.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPlasty vydrží nejdéle v užitku ve stavebnictvíKarlovarský hotel Thermal se začne opravovat na konci rokuUmění recyklace: Staré cihly rozdrtí a tvoří z nich novéOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněny