Diskuse ke článku: Podmínky přímého prodeje vlastní vyrobené elektřiny

Autor článku: Mgr. Mikuláš Vargic
Plné znění článku: Podmínky přímého prodeje vlastní vyrobené elektřiny
Anotace článku: V souvislosti s rozvojem decentrálních výroben elektřiny, převážně z obnovitelných zdrojů, se ze strany výrobců elektřiny setkáváme stále častěji s dotazy, zda a jak je možné prodávat jimi vyrobenou elektřinu uživatelům bytů v bytových domech, kanceláří v objektech či jiných prostor ve výrobních či jiných areálech (říkejme jim dále pro jednoduchost „nájemci“) přímo, bez využití distribuční soustavy.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: přímé vedení?Filip Nečas10.02.2017 11:42
přímé vedení?Tomáš tom28.01.2017 17:51

Příspěvky
Předmět: přímé vedení?
Autor: Tomáš tom
Datum: 28.01.2017 17:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
http://e-svet.e15.cz/it-byznys/cez-stavi-datacentrum-v-tusimickem-arealu-investuje-do-nej-pul-miliardy-1238540

Jak to jen v ČEZu v roce 2015 věděli že bude v roce 2017 v zákoně definováno "přímé vedení" když před rokem 2016 se za spotřebu i vlastní vyrobené elektřiny platilo. Pouze technologická spotřeba byla osvobozena. Teď už mi ta náhlá výstavba všeho možného v areálech elektráren zapadá.
Zajímalo my mne kde a kdo ten zákon skutečně psal.

Dotaz:
osvětlení WC a kávovar na chodbě v areálu elektrárny je napojeno na technologickou spotřebu nebo nově na "přímé vedení"?

Předmět: Re: přímé vedení?
Autor: Filip Nečas
Datum: 10.02.2017 11:42 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124240
reakce na ...
Možnost dodávek přímým vedením byla do zákona vložena s účinností od 1. 1. 2016. Novela tohoto zákona však byla schválena již v polovině roku 2015. ČEZ stejně jako jiné subjekty tedy mohl tento vývoj v druhé polovině roku 2015 předvídat.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger