Diskuse ke článku: ERÚ se rozhodl zakročit proti malé fotovoltaice – pohled právníka

Autor článku:
Plné znění článku: ERÚ se rozhodl zakročit proti malé fotovoltaice – pohled právníka
Anotace článku: Energetický regulační úřad tvrdí, že dodej přebytků z malých elektráren je podnikatelskou aktivitou, že na takovéto podnikání musí mít vlastník elektrárny licenci a že podnikatele bez licence hodlá na základě energetického zákona (a možná i zákona o ochraně spotřebitele) postihnout.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ani mě to nepřekvapujeOndřej Dlabaja04.07.2017 16:53
šmejdi z ERÚTomáš tom30.06.2017 06:52

Autor: Ondřej Dlabaja
Datum: 04.07.2017 16:53 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 118969
reakce na ...
Celá tato situace mě nepřekvapuje. Uvidíme jak to dopadne.
Cokoliv není spojeno s tímto státem a distribuční soustavou je zlaté.
Chytří lidé si budou pořizovat systémy ostrovní s akumulací do baterií nebo do vody.

Předmět: šmejdi z ERÚ
Autor: Tomáš tom
Datum: 30.06.2017 06:52 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 103641
reakce na ...
"Nezávislí" deformátoři trhu z ERÚ zase ukázali svou skutečnou barvu a představu o "nezávislé regulaci" trhu, ale tady narazili a pěkně se zase ztrapnili. Tyto zdroje mají smlouvu s obchodníkem který přebírá i zodpovědnost za regulační odchylku, takže tržně i legislativně je vše v souladu s platnými zákony. Tady vůbec nejde o to že by mohli někoho pokutovat, tady jde hlavně o to odradit občany od vlastních zdrojů energie a dále je strašit, šikanovat absurdní byrokracií, speciálními tarify a podmínkami.

Mne by jen zajímalo jak ti takzvaní "nezávislí" šmejdi z ERÚ najdou ty nelicencované elektrárny když nejsou u ERÚ evidované. Snad jedině že by požádaly distributory aby jim je našly, jinak nemají šanci.
V samotných licencích tam mají bordel, já třeba vím o platné licenci z roku 2010 na elektrárnu která ve skutečnosti neexistuje. Navíc ta jejich evidence zdrojů ani nesouhlasí s OTE.

Elektrárna která byla jakkoliv (nejen finančně) podpořena státem, MUSÍ levnou přebytečnou energii dodávat všem do sítě. Jako daňovému poplatníku by se mi velmi nelíbilo pokud by takový zdroj na který jsem přispěl nevyužíval svůj potenciál naplno nebo byla dokonce jeho energie nějak mařena. ERÚ tady jde proti zájmu státu a všech občanů, nedovoluje efektivní využití veřejně podpořených zdrojů.

Kdo je nadřízeným orgánem ERÚ? Jsem hluboce zklamán z postoje ERÚ a jeho způsobem regulace trhu který škodí státu i jeho občanům a také některým tržním subjektům a jiným naopak nadržuje.
Když jim napíšu do připomínek že jejich aktuálně nastavené tarify jsou nespravedlivé, že mám jistič 16B/1 a platím stejně jak kdybych měl 25B/1 a že požaduji doplnění tabulek tarifů i pro nižší jističe než 25A. Aby si zákazníci mohli jističe snižovat, jak prohlašovali že je to důvod pro zavedení NTS a že je dosavadní způsob nespravedlivý. Tak mne ti "nezávislí" šmejdi odpověděli že dosavadní tarifní systém je dostatečně spravedlivý a že si mám dát jistič 25B/1 ať se necítím ukřivděn a nestěžuji si. Takže lžou lidem jak se jim to zrovna hodí, jednou tvrdí že je tarifní systém nespravedlivý a když ho chci více ospravedlnit, tak mi napíšou že je dostatečně spravedlivý.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czSoutěžní přehlídka „SMART SPACE & LIVING“ pro architekty a projektantyRada Hradce Králové odmítla smír s CTP, rozhodnou zastupiteléNový a bezpečný trend větráníBoj se suchem v ČR: On-line systém, dotace Dešťovka a nová legislativa