Diskuse ke článku: Test dodavatelů energií – kterého dodavatele si vybrat?

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Test dodavatelů energií – kterého dodavatele si vybrat?
Anotace článku: Tisíce domácností si každoročně vybírá nového dodavatele. Chtějí ušetřit a zároveň si nechtějí nikterak výrazně zhoršit komfort. Lidé se ptají, který dodavatel je solidní, kterého lze doporučit? Co vlastně zákazníci od dodavatele chtějí a co nemají rádi? Který dodavatel získal nejlepší hodnocení a kterého lze doporučit?

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
DodavatelLibor Nejedlý07.07.2017 15:05
Re: Hra s číslyKarel Technik03.07.2017 07:47
Hra s číslyVladimír Křen02.07.2017 06:39

Autor: Libor Nejedlý
Datum: 07.07.2017 15:05 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124082
reakce na ...
Já měnil dodavatele jenom kvůli tomu, že vytápím barák - 3 patra, jinak bych se na to vykašlal, protože když jsem se díval, tak při malý spotřebě to víceméně opravdu nemá cenu, ale takhle mi to káplo skoro čtyři tisíce a to jsem u bohemia energy. Škoda, že neudělali porovnání spíš všech dodavatelů, než jak to šlo roky po sobě, to by mě zajímalo více.

Předmět: Hra s čísly
Autor: Vladimír Křen
Datum: 02.07.2017 06:39 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Celé mi to připadá jako hra s čísly bez významného efektu. V okamžiku kdy je mi nabízena číselně velká sleva na silovou energii tak začínám pochybovat o matematickém vzdělání prodejce. Když mám na faktuře za energii 10000.- Kč tak se ptám nikoliv na slevu za část faktury ale na celkovou úsporu a tam je hodně položek které prodejce nedokáže ovlivnit. I když by mi silovinu dal zadarmo tak faktura nebude nulová. Když si kupuji rohlík taky mne nezajímá cena mouky pro pekaře.

Předmět: Re: Hra s čísly
Autor: Karel Technik
Datum: 03.07.2017 07:47 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 120043
reakce na ...
Já bych se na to podíval i z té druhé strany. Když si uvědomíte, že cca polovina ceny - faktury-je tvořena tou regulovanou částí a je tedy u všech dodavatelů stejná, je mi hodně divné, že např při platbě 20 tisíc ročně za el. dokážete výběrem dodavatele ušetřit i 5 tisíc. Když si uvědomím, že je to jen na silovce, jsou rozdíly cen skutečně obrovské. navíc elektřina k nám teče stále stejnými dráty a všem stejná, nebo si myslíte, že od drahého dodavatele je kvalitnější?
A pak masáž v médiích, jak ministerstva, kraje i samosprávy šetří jen výběrem dodavatele stovky tisíc ročně mne zvedá ze židle. Pokud platíte ročně 4 tis. za el, nic neřešte. Pokud el topíte a platíte 30 tis + , výběr dodavatele může být velmi efektivní. Navíc i stávající dodavatel vás může retenční nabídkou velmi překvapit.Situaci bych přirovnal k trhu s mobilními tarify. Jen ti velcí odběratelé mohou změnou výrazně ušetřit.....

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČeši se doma hádají kvůli pokojové teplotěJak správně zazimovat závlahový systém?For Arch 2017 v plném proudu: Zajímavosti a doprovodný program druhého dne veletrhuAž 6,5 mld. korun ročně „vyhazují“ Češi do kontejneru, protože nezmění dodavatele energií