Diskuse ke článku: Jaká taška je lepší: papírová nebo plastová?

Autor článku: Ing. Soňa Jonášová, Institut Cirkulární Ekonomiky, z. ú.
Plné znění článku: Jaká taška je lepší: papírová nebo plastová?
Anotace článku: Kolik dní v týdnu strávíte bez toho, aniž byste v ruce drželi jakoukoliv nákupní tašku? Dokážete si představit život bez ní? V současné době se taška stala neodmyslitelnou součástí každodenního života, ke kterému rychlý nákup v supermarketu odnesený v tašce prostě patří. Přitom každou utracenou korunou rozhodujeme o tom, jaké zdroje a v jakém množství se spotřebují. Jak? Jednoduše: zvolíte-li u pokladny papírovou nebo plastovou variantu, volíte i dopad, jaký bude mít váš nákup na životní prostředí.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jaké tašky na pečivo, ovoce a zeleninu?Lukáš Čeřovský17.07.2017 23:16
ObnovitelnostFilip Novák16.07.2017 22:16
VzpomínkyVladimír Křen16.07.2017 05:51

Příspěvky
Předmět: Jaké tašky na pečivo, ovoce a zeleninu?
Autor: Lukáš Čeřovský
Datum: 17.07.2017 23:16 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 119363
reakce na ...
Kvalitní nákupní tašky se dají používat mnoho let. Plátěné tašky vydrží dlouho a snadno se vyperou. Ale co ty mikrotenové sáčky? Jak bez nich hygienicky dostat ovoce, zeleninu a pečivo k pokladně? Vybalovat hromadu použitých mikrotenových sáčků s drobky, zapařené či slepené zaschlou šťávou z minulého nákupu mě neláká. Papírové sáčky se snadno protrhnou a není do nich vidět, což komplikuje kontrolu u pokladny. Tak jako smíchání více druhů do jednoho sáčku. Co tedy s tím? I v ČR se většina směsného odpadu skládkuje.

Předmět: Obnovitelnost
Autor: Filip Novák
Datum: 16.07.2017 22:16 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117944
reakce na ...
Já měl za to, že hlavním benefitem papírových tašek je fakt, že jsou vyrobeny z obnovitelných materiálů. Dřevo naroste, ropa/uhlí už ne. Navíc pálení podomácku v kotli není vůbec nic vzácného. V takovém případě je na tom papír taky lepší.

Předmět: Vzpomínky
Autor: Vladimír Křen
Datum: 16.07.2017 05:51 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Zlaté a stříbrné síťovky. Běžně vydržela 2 roky.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czSoutěžní přehlídka „SMART SPACE & LIVING“ pro architekty a projektantyRada Hradce Králové odmítla smír s CTP, rozhodnou zastupiteléNový a bezpečný trend větráníBoj se suchem v ČR: On-line systém, dotace Dešťovka a nová legislativa