Diskuse ke článku: Japonské jaderné trilema

Autor článku: Eunjung Lim, překlad: Olga Kališová, MSc.
Plné znění článku: Japonské jaderné trilema
Anotace článku: Japonsko je jediná země, která byla v dějinách lidstva obětí atomových bombových útoků. Přesto Japonsko méně než deset let po bombardování Hirošimy a Nagasaki překvapivě začalo využívat jadernou energii ke svému ekonomickému růstu.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Doplnění
Autor: Vladimír Wagner
Datum: 27.07.2017 18:01 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 120274
reakce na ...
V současné době běží v Japonsku pět reaktorů. Zmiňované bloky Sendai 1 a 2, blok Ikata 3 a bloky Takahama 3 a 4. Poslední dva zmiňované, které se spustily už minulý rok, ale kvůli podání žaloby aktivisty byly po rozhodnutí soudu nižší instance odstaveny, se po zvrácení tohoto rozhodnutí vrchním soudem v Osace zprovozněny před pár měsíci využívají částečně i palivo MOX. Podrobněji v poslední části článku o současném stavu prací ve Fukušimě I (nalezení zbytků roztaveného paliva podvodním robotem v kontejnmentu třetího bloku): http://www.osel.cz/9482-pruzkum-kontejnmentu-tretiho-bloku-podvodnim-robotem.html

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger