Diskuse ke článku: Práva subjektu údajů podle GDPR – hrozba pro provozovatele kamerových systémů I.

Autor článku: JUDr. Alena Kučerová
Plné znění článku: Práva subjektu údajů podle GDPR – hrozba pro provozovatele kamerových systémů I.
Anotace článku: GDPR posiluje a rozšiřuje právo subjektu údajů na přístup ke shromážděným osobním údajům. K tomu účelu očekává, že správce nebo zpracovatel usnadní jeho výkon a zajistí možnost jeho realizace v přiměřených odstupech.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: A co takto?Alena Kučerová14.12.2017 10:00
A co takto?Jaromír Veber11.12.2017 08:52

Autor: Jaromír Veber
Datum: 11.12.2017 08:52 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 126430
reakce na ...
Pokud tedy provozuji kamerový systém a subjekt zažádá o právo na přístup. Mohu teoreticky dle rec 15. odmítnout jeho žádost z toho prostého důvodu, že "záznamy nejsou uspořádány podle určených hledisek" a já nejsem schopen v rámci mých technických možností vyhledat sekvence na kterých se on vyskytuje.

Můžeme polemizovat o možnosti, že budu záznam prohledávat, ale pokud by se sešlo 100 subjektů a chtělo takto uplatňovat právo, tak sedím od rána do večera u kamerového systému a hledám sekvence, kde se oni vyskytují.

Pokud mi dané osoby poskytnou přesné časové okamžiky, tak lze uvažovat o tom, že bych jim tyto části prohledal, zda tam jsou a možná pokud to vůbec daný kamerový systém umožňuje připravit kopie záznamů.

Ale zvažme lhůtu na řešení práv subjektů. Pokud kamerový záznam držím 7 dní. Subjekt pošle žádost, ale já mám na vyřízení 30 dní, tak technicky mohou bez postihu říci za 7 dní milému subjektu, že už o něm nic nedržím (nemám daný záznam o který před 7mi dny žádal) a mám po problému a to zcela legálně.

Předmět: Re: A co takto?
Autor: Alena Kučerová
Datum: 14.12.2017 10:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 126748
reakce na ...
Přeji hezký den.
Jako autor článku jsem vždy ráda, když si ho někdo přečte a hledá další možnosti, jak tento problém řešit.
Recital 14 GDPR, který zmiňujete, se však této problematiky nedotýká.
Provoz kamerového systému byl vždy považován za automatizované zpracování OU, a to i proto, že tam je vždy určité hledisko (minimálně časové), kdy byl záznam pořízen.
Pokud jde o Vaši druhou úvahu, že budete žádost vyřizovat déle než je doba potřebná pro uchování dat, tak ani tam Vás nepotěším. Doba, o kterou se jedná, musí být a) v žádosti popsána, nebo b) jde o dobu, která se váže k okamžiku jejího podání.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvateleWC instalační prvky Nicol INEO pro mokrý i suchý proces zazdění