Diskuse ke článku: Sežere kamion Tesly stejně elektřiny jako 4000 domácností? A je to hodně nebo málo?

Autor článku: kolektiv autorů
Plné znění článku: Sežere kamion Tesly stejně elektřiny jako 4000 domácností? A je to hodně nebo málo?
Anotace článku: Nedávno informovala mnohá česká média, že elektrický kamion od Tesly by prý spořádal tolik energie jako malé město – což zní neefektivně a neekologicky, ale bohužel s trochou technických detailů i nesmyslně.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Moc hezké, ale pro vyučené elektrikáře nepřesvědčující. Petr Čížek28.12.2017 18:03
RealitaVladimír Křen19.12.2017 06:53

Příspěvky
Předmět: Moc hezké, ale pro vyučené elektrikáře nepřesvědčující.
Autor: Petr Čížek
Datum: 28.12.2017 18:03 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100074
reakce na ...
Pokud by došlo skutečně k rychlé masové elektrifikaci automobilů, jak to údajně plánují Němci, tak by stát musel zavést pořadníky na povolenky k jejich nabíjení. Jinak bychom museli začít pohánět fabriky parními stroji, zprávy vybubnovávat a doma si svítit loučí. Ten zbytek elektřiny by sežrala těžba a úprava lithia a recyklace dosloužilých baterií.

Předmět: Realita
Autor: Vladimír Křen
Datum: 19.12.2017 06:53 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Opravdu je nadpis poněkud zavádějící. Aby to bylo trochu srozumitelné pokusím se to celé trochu zjednodušit. Budu uvažovat motor o výkonu 100 kW, dojezd kamionu 4 hodiny to je při dalším nabíjení dodat do akumulátorů 400 kWh. Když se to bude nabíjet 1 hod tak celkem žádný problém. Pokud stejnou operaci chci zvládnout za 10 minut musí být nabíjení na výkonové úrovni 2,4 MW. Kabel pro tento výkon je jako silná ruka a musí se s ním zacházet velice opatrně, manipulace jedním člověkem je nemožná. V energetice jsou celkem běžné motory 2-5 MW které jsou připojeny v rozvodně a propojovací kabel je veden po kabelových lávkách, koncovky jsou pevně přišroubované a provozní napětí 6 kV. Dokud zde budou točivé zdroje tak se síť s připojením uvedeného výkonu celkem bez problémů vyrovná protože je zde vždy velká mechanická akumulace. Pokud se výrazně přejde na netočivé zdroje bude problém s udržením frekvence. To je však hudba budoucnosti.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvateleWC instalační prvky Nicol INEO pro mokrý i suchý proces zazdění